Bieg Trzech Kopców w Krakowie

 

Bieg Trzech Kopców w Krakowie


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 15:16

Białorusinka Anastazja Daszkiewicz i Ukrainiec Taras Salo zwyciężył w VII Biegu Trzech Kopców Krakowie. Zawody rozegrano w formule Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Biegu Górskim przy ponad dwutysięcznej frekwencji.

Bieg na dystansie 13 km prowadził spod Kopca Krakusa na Wzgórzu Lasoty. Ulicą Dembowskiego, przez Rynek Podgróski, Kładką o. Bernatka, Bulwarami Wiślanymi, ul. Św. Bronisławy i al. Waszyngtona dotrą pod Kopiec Kościuszki, by stamtąd udać się Lasem Wolskim obok krakowskiego ZOO pod Kopiec Piłsudskiego. Na pokonanie trasy, której różnica wzniesień to 160 m, biegacze mieli 2,5 godziny.

Inicjatorom krakowskiej imprezy, czyli Gminie Miejskiej Kraków, chodzi o promocję aktywności ruchowej mieszkańców miasta i walorów turystycznych metropolii. Zaangażowaniu jak największej liczby mieszkańców do biegu służyć miał limit uczestników imprezy ustalony na poziomie 2000 osób, co w 100% udało się organizatorom.

VII Bieg Trzech Kopców w Krakowie był drugą eliminacją Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2013/14 w kategorii "Najlepszy Góral".

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce