Ciechanowska Piętnastka

 

Ciechanowska Piętnastka


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 17:10

Ciechanowska Piętnastka to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. W sobotę 6 lipca 2013 odbyła się już 33. edycja zawodów.

Tym razem na starcie pojawiło się 142 zawodniczek i zawodników. Na 15-kilometrową trasę biegacze wyruszyli z Władysławowa, by przez Opinogórę i Kąty dotrzeć do Ciechanowa. Wśród nich także osoby niewidome i niedosłyszące.

Warunki do biegania były trudne, bo upalna aura mocno dawała się we znaki. Na szczęście na trasie biegacze mogli uzupełniać witalne płyny, ochłodzić się w wodnej kurtynie przygotowanej przez miejscowych strażaków. Po biegu, dzięki zaangażowaniu w imprezę jednej z miejscowych restauracji, mogli uzupełnić zgubione kalorie.

Najlepiej w takich warunkach poradzili sobie Agnieszka Rogulska-Słomińska z Olsztyna oraz Maciej Badurek z Mińska Mazowieckiego, który zwyciężył tu drugi raz z rzędu. Honor ciechanowian obronił Artur Piotrowski, piąty wśród mężczyzn.

Wyniki: 

Kobiety:

4. ROGULSKA-SŁOMIŃSKA Agnieszka - Olsztyn - 1:12:48
5. SZADURA Małgorzata - Wieliszew - 1:13:55
6. LEŚNIAK Urszula - Warszawa - 1:15:20

Mężczyźni:
1. BADUREK Maciej - Mińsk Mazowiecki - 00:52:18
2. PSZCZÓŁKOWSKI Paweł - Olsztyn - 00:52:22
3. GIŻYŃSKI Przemysław - Płock - 00:53:47

Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe medale. Na zwycięzców klasyfikacji open czekały nagrody pieniężne, a osoby, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały nagrody rzeczowe.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce