Dwumaraton Bydgoski

 

Dwumaraton Bydgoski


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 17:23

Od jesieni 2007 r. cyklicznie, w pięciu kolejnych miesiącach od listopada do marca następnego roku organizowane są Dwumaratony Bydgoskie, czyli dwa biegi (w sobotę i w niedzielę) na dystansie maratonu. Organizatorem pierwszej edycji był Piotr Benecki wraz z grupą koleżeńską skupiającą miłośników biegów długodystansowych. Zawody wspomaga K.S. Gwiazda zapewniając zaplecze socjalne w postaci sanitariatów, noclegów i wyżywienia dla biegaczy.

Impreza ma charakter koleżeński, zwycięzcy nie otrzymują nagród, a jedynie pamiątkowe upominki. W sobotni wieczór uczestnicy organizują biesiadę, będącą okazją do wspomnień i wymiany doświadczeń z biegowych tras oraz planowania kolejnych startów.

Dwumaraton Bydgoski jest imprezą otwartą dla wszystkich pasjonatów biegania, ukierunkowaną na zaawansowanych biegaczy długodystansowych i umożliwiającą początkującym amatorom biegania poznanie bardziej doświadczonych kolegów. Jest okazją do sportowej rywalizacji oraz do zdobycia ciekawych informacji o tematyce biegowej.

Dwumaraton Bydgoski to dystans maratonu (42 km 195 m, czyli 10 okrążeń trasy) pokonywany dwukrotnie, w sobotę i w niedzielę. Trasa prowadzi alejkami parkowymi o zróżnicowanej nawierzchni, wokół Kanału Bydgoskiego (długość okrążenia 4,22 km), od śluzy nr VI – ul. Bronikowskiego, przez śluzę nr V – ul. Czarna Droga, do śluzy nr IV – ul. Wrocławska, początek po południowej stronie, powrót po północnej stronie kanału Bulwarem Sebastiana Malinowskiego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce