Międzynarodowy Bieg Skawińskiego w Skawinie

 

Międzynarodowy Bieg Skawińskiego w Skawinie


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 16:27

XI edycja Międzynarodowego Biegu Skawińskiego, odbyła się 11 maja 2013 r. W ramach biegu głównego na dystansie 10 km, rozegrame zostały V Mistrzostwa Polski Energetyków oraz IV Mistrzostwa Gminy Skawina. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, należy do jednej z najszybszych w Polsce. Uczestnicy przemierzają trasę wiodącą z "zielonego serca" Skawiny przez Rynek, ulicami miasta do wielowiekowej miejscowości Radziszów i z powrotem. Rekordy trasy należy do Henryka Szosta - 00:29:13 (2012r.) i Justyny Bąk 00:33:12 (2010r.).

Pierwszy Międzynarodowy Bieg Skawiński miał miejsce w 2003 r. Z inicjatywy działaczy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka" przy wsparciu władz miasta zorganizowano imprezę sportowo-rekreacyjną pod nazwą Bieg Skawiński. Z roku na rok Bieg Skawiński organizowany z myślą o dzieciach młodzieży i dorosłych nabierał rangi, przybywało uczestników. W 2005 roku program imprezy rozbudowano o "bieg główny" o długości 10km, pojawili się biegacze z zagranicy.

W ramach X Jubileuszowego Biegu organizatorzy przygotowali kilka nowych punktów programu imprezy. W odpowiedzi na liczne zapytania i sugestie odbył się I Otwarty Bieg na Wrotkach na dystansie 9km. Rolkarze ścigają się podobnie jak biegacze biegu głównego na 10km na trasie Skawina – Radziszów – Skawina. W ogólnopolskim głosowaniu Złote Biegi w roku 2011, Bieg skawiński otrzymał 10 miejsce dla udokumentowania doskonałej organizacji imprezy biegowej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce