Półmaraton Kietrz - Rohov

 

Półmaraton Kietrz - Rohov


Opublikowane w wt., 05/08/2014 - 17:23

Piękna, słoneczna pogoda zagościła w sobotę 8 czerwca 2013r. przedpołudniem w Kietrzu, gdzie blisko 400 biegaczy przemierzyło drogami Polski i Czech dystans 21,097 km , trasę VII półmaratonu Kietrz – Rohov. Półmaraton był poświęcony był 35 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Bieg ukończyło 387 zawodników z Polski, Czech, Etiopii, Kenii, Węgier i Ukrainy.

Po raz kolejny, upał i wysoka temperatura dała się we znaki zawodnikom. To też na trasie nie brakowało punktów z wodą, punktów z gąbkami i kurtyn wodnych. Gorący doping kibiców zebranych na rynku w Kietrzu wynagrodził zawodnikom trudy biegu. Pierwszy metę przekroczył biegacz z Etiopii ERIOKO ASHENAF z czasem 1:11:17.

Najlepszą biegaczką okazała ZITA KACSER z Węgier z czasem 1:21:28 ustanawiając nowy rekord trasy. Na mecie każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal, banana oraz wodę mineralną. Następnie czekał ich podwójny posiłek regeneracyjny – wspaniała grochówka i kiełbaska z bułeczką oraz butelka napoju. Dekoracja zwycięzców odbyła się o godz. 13:00. W kategorii open wręczano nagrody finansowe i puchary. Natomiast w kat. wiekowej, drużynowej, niepełnosprawni, samorządowcy, dyrektorzy biegów, mieszkańcy Kietrza i biegacze z Czech, najstarsi zawodnicy czekały puchary i nagrody rzeczowe.

Wręczenie nagród, około 100, odbywało się sprawnie i ekspresowo. Na koniec rozlosowano rower wyczynowy, tablet, telewizor kolorowy, kino domowe, 7 – dniowy pobyt w ośrodku wczasowym w Mielenko nad morzem oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Masażu sportowego przed i po starcie, wykonywali studenci PWSZ z Raciborza pod nadzorem Pana mgr Marka Jendryska. Biegacze mogli w tym dniu skorzystać z bezpłatnych badań pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru i porady na temat szkodliwości palenia. Naszymi Gośćmi były Firmy ALTRESAN ACTIVE, IDEEA CAFFE, DIADORA, NEW BALANCE oraz SULIS SPORTSWEAR.

Biegacze ocenili VII edycję biegu bardzo wysoko dając same „10” w rankingu biegów na Maratonach Polskich. Oto kilka opinii: Kietrz to już taka Mekka opolskich biegaczy, mega organizacja i zaangażowanie , super bieg , powinno być 11 ale nie da się , jedna z najlepszych imprez biegowych w Polsce , pakiet startowy na 6 . Najciekawsza opina biegacza : „do Kietrza powinni przyjeżdżać organizatorzy innych biegów na szkolenie”.

Szanowni biegacze, miłośnicy biegania !

Serdecznie zapraszamy do oddania swojego głosu na półmaraton Kietrz&Rohov.

„DO KIETRZA BIEGACZE WRACAJĄ BO TO NAJLEPSZY BIEG, KTÓRY ZNAJĄ”

Dziękujemy za oddanie głosu.

Andrzej Wójtowicz, dyrektor biegu

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce