Półmaraton Solan w Nowej Soli

 

Półmaraton Solan w Nowej Soli


Opublikowane w śr., 20/08/2014 - 13:20

Jak bić rekordy, to tylko w wyjątkowe okazje. Być może taką właśnie maksymę wyznają Białorusin Mykhaylo Iveruk oraz Kenijka Christie Chepkemei, którzy w sobotę 25 maja 2013 zwyciężyli w jubileuszowym XXX Półmaratonie Solan, bijąc przy tym rekordy trasy.

Uzyskane wyniki – odpowiednio 1:05:06 oraz 1:18:48 – uświetniły niewątpliwie jubileusz 450-lecia założenia i 270-lecia nadania praw miejskich Nowej Soli, obchodzony m.in. poprzez wspólne bieganie.

Wyjątkowa była też frekwencja zawodów – 482 biegaczy, w tym wielu z zagranicy. – To rekord frekwencji naszego, raczej kameralnego przez lata, biegu – cieszy się Grzegorz Rogula z komitetu organizacyjnego zawodów, które po raz kolejny zapisały się złotymi zgłoskami w historii miasta.  

Miasta zakochanego w sporcie i budującego swoją przyszłość przez sport. Udowodniło to ponad 700 dzieci z lokalnych przedszkoli i szkół, które pobiegły w towarzyszącym półmaratonowi – XIII Mini Biegu Solan. – Ilość uczestników, niesamowite emocje i ambicja do ostatniego metra biegu są warte podkreślenia – mówi Grzegorz Rogula.

Komplementów pod adresem organizatorów nie przyjmuje, bo, jak mówi, "zawsze jest coś do poprawy".

– Jako organizatorzy staramy się włożyć dużo pracy i serca w przygotowanie Półmaratonu, nie wszystko oczywiście udaje się domknąć na przysłowiowy ostatni guzik. Co roku stajemy przed nowymi wyzwaniami, bo od dziesięciu lat liczba uczestników naszego biegu systematycznie rośnie. To nas oczywiście cieszy. Dowody sympatii czy uznania za organizację, mobilizują nas do przygotowania jeszcze lepszej imprezy biegowej w roku następnym podkreśla Grzegorz Rogula.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce