Półmaraton Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej

 

Półmaraton Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej


Opublikowane w pt., 08/08/2014 - 12:16

Rekordowa liczba ponad 500 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy ukończyła sobotni XIII Półmaraton Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Zawody zwieńczyły ogólnopolskie zmagania w tegorocznej Lidze Festiwalu Biegowego.

Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 21,097 km. Trasa zawodów była nieco zmieniona w porównaniu do minionych edycji, które rozgrywano w całości w Rejowie. Tym razem biegacze zawitali również do Suchedniowa. Po drodze m.in. dwukrotnie wbiegali przez 1,5 km na Górę Baranowską, jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na trasie. – Trasa była naprawdę ciężka, ale bardzo dobre warunki pogodowe sprzyjały rywalizacji ? opisuje Tomasz Wąsowski, dyrektor skarżyskiego półmaratonu

Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Kenijczycy. Ton rywalizacji nadawała doskonale znane z polskich tras czwórka Joel Komen, Henry Kemboi, David Metto i Samuel Rutto. Afrykanie niemal przez cały dystans biegi w grupie, łup podzielili na ostatnich trzech kilometrach. – Ostatecznie z półminutową przewagą wygrał Metto informuje organizator. Najlepszy z Polaków Andrzej Lachowski z Krakowa był ósmy. Tuż za jego plecami finiszowali Kacper Piech i Rafał Czarnecki.

Wśród kobiet z półtoraminutową przewagą zwyciężyła Ukrainka Olha Kotovska. Podium uzupełniły Kenijka Christine Chepkemei i druga z Ukrainek Tetyana Vernygor. Najlepszą Polką zawodów została czwarta na mecie Agnieszka Malinowska Sypek z Warszawy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce