Silesia Run w Jastrzębiu

 

Silesia Run w Jastrzębiu


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 13:48

19 maja 2013 walczono na kilkunastu dystansach i w różnych kategoriach wiekowych – od 50 metrów przedszkolaków do 10-kilometrowego biegu głównego open. Imprezie towarzyszył marsz Nornic Walking.

Tego dnia pogoda nie sprzyjała bieganiu. Słońce rozgrzało asfalt do niemal do czerwoności, przez co odczuwalna przez biegaczy temperatura była dużo wyższa nić ta, którą pokazywały termometry. Sama trasa zebrała pozytywne opinie wielu z 200 biegaczy, którzy rywalizowali w Jastrzębiu. – Było trochę podbiegów i zbiegów – osobiście lubię takie trasy – przyznał na mecie w rozmowie z Radiem 90 jeden z dwóch zwycięzców biegu głównego, Tomasz Wróbel.

Pan Tomasz, wraz z Krzysztofem Szymanowskim, niemal przez całe zawody biegli razem i umówili się, że razem przekroczą linię męty. – Wiadomo było, że Krzysztof będzie pierwszy swojej kategorii, a ja w swojej – powiedział zawodnik z Cisowicy k. Ustronia, który oficjalnie zajął drugie miejsce w zawodach, ze stratą 0,1 sekundy.

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Skalska. To był dopiero drugi start nauczycielka wychowania fizycznego z Bytomia w imprezie. Najlepszym biegaczem wśród seniorów był 72-letni Franciszek Gilszewski z Gliwic. – Biegając uciekam przed zawałem – podkreślił na finiszu.

Bieg w Jastrzębiu rozegrano w ramach Pucharu Polski w Biegach Górskich oraz Ligi Festiwalu Biegowego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce