Tarnobrzeski Bieg Siarkowca

 

Tarnobrzeski Bieg Siarkowca


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 13:30

Relacja Roberta Makowca – Ambasadora Festiwalu Biegowego w Krynicy

W niedzielę 5 maja 2013. odbył się, już po raz XXXIII BIEG SIARKOWCA w Tarnobrzegu. Przy pięknej słonecznej pogodzie, na 10 km trasę wyruszyło ok. 150 zawodników z Polski, Słowacji, Ukrainy.

W tym roku start usytuowany był w miejscowości Machowa, obok Zakładów Chemicznych Siarkopol. Trasa wiodła wzdłuż jeziora Tarnobrzeskiego do centrum miasta, gdzie na rynku była meta.

Bieg zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Jako pierwszy linię mety minął zawodnik reprezentujący Finisz Kalisz Bogdan Semenowicz z czasem 30min 33s, drugi był Pavel Veretskiy z Lkb Rudnik z czasem 31min 48s, a trzeci Siergiej Fiskovicz Ukraina z czasem 31min 58 s Pierwszym Polakiem, który zajął piąte miejsce open był Damian Noga z czasem 32 min 57s.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kataryna Stetsenko z Lkb Rudnik z czasem 35 min 28s., druga była Katarzyna Allrycht z Krosna z czasem 39min 38s., a trzecia Agata Dziura z Kraśnika z czasem 41 min 39s. Bieg w sumie ukończyło 146 zawodników.

Po biegu głównym odbył się również bieg open na dystansie 2 km, a także biegi dla młodzieży z tarnobrzeskich szkół, jak również biegi sztafetowe, w których rywalizowały tarnobrzeskie przedszkola.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli pamiątkowe puchary i nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce