Ultramaraton Granią Tatr

 

Ultramaraton Granią Tatr


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 15:08

W sobotę 17.08.2014 odbyła się jedna z ciekawszych imprez sezonu - pierwsza edycja ultramaratonu Granią Tatr.

Zawodnicy mieli do pokonania 70 kilometrową trasę z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak. Dalej granią Czerwonych Wierchów i Kasprowy przez schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką. Na przebiegnięcie całej drogi do mety w Kuźnicach mieli 17 godzin.

Na starcie, o 4 rano, stanęło 237 zawodników, podzielonych na kilka grup. Prowadzenie już w okolicy Starobociańskiego Wierchu objął Przemysław Sobczyk i już go nie oddał. Na metę przybiegł po 9 godzinach 9 minutach i 29 sekundach. Jest to sukces tym większy, że Sobczyk to skialpinista, który biega dopiero od 2 lat.
 
- Granią Tatr to był mój główny cel tego roku i to pod niego ciężko pracowałem ze swoim trenerem. Dzisiaj wszystko zagrało. Dopisało zdrowie, pogoda i głowa. Na pewno znaczenie miało też to, że jestem stąd, tutaj mieszkam i tutaj trenuję - powiedział Przemysław Sobczyk.

Na wymagającej trasie nie tylko zwycięzcy dali z siebie wszystko. Każdy kto ukończył tatrzański ultramaraton i pokonał własne słabości zasługuje na uznanie.

- Nie jestem zadowolony ze swojego wyniku. Myślę, że byłem kondycyjnie przygotowany na  osiągnięcie lepszego czasu.  Niestety walczyłem ze skurczami i dlatego, to nie było do końca to, o co mi chodziło. Za to trasa była przepiękna i organizacja wspaniała - powiedział Artur Pieprzycki, alpinista, który ukończył bieg w czasie 12:58.26 i zajął 35 miejsce.

Rewelacyjny start zaliczyła Magda Łączak, która z czasem 10:38.53 była najszybszą kobietą, a w klasyfikacji generalnej zajęła 8 miejsce.

- To był mój dzień. Wszystko się dobrze ułożyło. Udało mi się dobrze zaplanować taktykę na ten wspaniały i trudny teren. Pogoda była idealna. Startowaliśmy o 4 rano i do 10.00 czy na nawet 11.00 było chłodno, mimo że wyszło słońce.  Jestem bardzo zadowolona ze swojego startu - powiedziała po biegu Magda Łączak.

Wyniki:

Kobiety
1. ŁĄCZAK Magdalena - POL - 10:38:53
2. FIGURA Anna - POL - 11:42:45
3. GIEŁZAK Sabina - POL - 12:39:01

Mężczyźni
1. SOBCZAK Przemysław - POL - 9:09:29
2. REDONDO Salvador Calvo - ESP - 9:49:37
3. PAWLICA Józef - POL - 9:54:46

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce