Warszawska Triada Biegowa "Zabiegaj o pamięć"

 

Warszawska Triada Biegowa "Zabiegaj o pamięć"


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 13:04

Warszawska Triada Biegowa, czyli cykl trzech biegów historycznych została wybrana Sportową Imprezą Roku 2013 w Warszawie. Zdecydowało o tym internetowe głosowanie. Impreza pokonała 4. Memoriał Kamili Skolimowskiej oraz zawody badmintonowe Yonex Polish Open.  

Można powiedzieć, że przyznawanie nagrody Sportowej Imprezy Roku zawodom biegowy w Warszawie staje się nową tradycją. Rok temu tytuł ten przypadł bowiem Maratonowi Warszawskiemu.

– Cieszę się, że jesteśmy w takim towarzystwie. Staramy się współpracować z różnymi organizatorami i budować pozytywny wizerunek miasta. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni i traktujemy to jako mobilizację do pracy – powiedział nam Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator Triady na którą składaja się Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości.

Jak mówi, WOSiR znalazł receptę na sukces mimo, że podczas organizacji każdego biegu ma przeciw sobie mnóstwo przepisów i procedur. – Wszystkie świadczenia, wszystkie usługi w ramach tych trzech biegów musimy prowadzić przez przetargi. Nie możemy kupić medali czy koszulek. Musimy na wszystko zrobić przetarg. To samo dotyczy pomiaru czasu czy numerów startowych. Wyłanianie tego w przetargach nie jest wygodne, jednak taki jest obowiązek prawny.

W 2013 roku Triada cieszyła się dużym zainteresowaniem. Limit uczestników w biegu majowym wynosił 5 000 osób, w biegu lipcowym 7 000, a listopadowym 12 000. Numery startowe rozchodziły się jak cieple bułeczki - do Biegu Niepodległości zapisy zamknięto po 32 godzinach.

Tegoroczna edycja Triady to nowe wyzwania, związane m.in. z 70. rocznicą obchodów Powstania Warszawskiego. – To będzie trudny rok – przewiduje Marcin Kuriata.

– W Biegu Konstytucji chcemy położyć nacisk na dzieci i bieg z maskotkami. Zwłaszcza, że tylko w tym jednym biegu mogą one brać udział. Chcemy im zapewnić wiele atrakcji. Z kolei w innym kierunku poprowadzi trasa Biegu Konstytucji. Będzie jakby odwrócona. Szczegóły ujawnimy wkrótce – zapowiada nasz rozmówca.

– Bieg Powstania Warszawskiego to będzie wielkie wyzwanie. Zawody odbędą się 26 lipca. Tego dnia planujemy kilka niespodzianek. W zawodach chcą również wziąć kombatanci i wystartować na dystansie 70m – informuje organizator. 

– Co do Biegu Niepodległości zwiększymy limit uczestników do 15 000 osób. Będziemy musieli zamknąć inne ulice, żeby zrobić strefy startu, bo będzie ich więcej niż cztery. Krótko mówiąc czeka nas dużo pracy – kończy kierownik organizacji imprez sportowych w WOSiR.

Triada Biegowa odbywa się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Poszczególne biegi mają długość:

Bieg Konstytucji 3 Maja 5 km

Bieg Powstania Warszawskiego 5 i 10 km

Bieg Niepodległości 10 km

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce