Wieliszewski Crossing

 

Wieliszewski Crossing


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 12:58

Mimo mroźnej pogody i zaśnieżonej trasy w zawodach Wieliszewskiego Crossingu wzięło udział łącznie 200 biegaczy i kolarzy MTB. W kolejnych miesiącach powinno być cieplej.

Bazą imprezy był Zespół Szkół w Komornicy (koło zapory w Dębem). Sama trasa prowadziła przez północny fragment lasów Legionowskich, czyli tzw. Uroczyska Poniatów. Ponieważ ciągle padał śnieg (a w środek lasu pługopiaskarki się nie zapuszczają) nawierzchnia wymagała sporego nakładu siły od biegaczy. Na szczęście, mimo że było ślisko, to nikomu nic się nie stało.

Jako pierwsi z 12,5-kilometrowynm dystansem zmierzyli się kolarze. Na starcie stawiło się 60 zawodników, którzy ruszali po sobie co 10 sekund. W tych zmaganiach najlepszy okazał się Paweł Kownacki, na co dzień… Wójt Gminy Wieliszew. Natomiast wśród pań zwyciężyła Ewa Fijarczyk. 

Po wspólnej rozgrzewce, dokładnie w południe na lekko już rozjeżdżoną trasę wyruszyli biegacze. Mieli do pokonania – według założeń 6,5 km, a według oficjalnych wyników dystans 7 km. Bieg zwyciężył Jacek Wichowski z czasem 28:26. Wśród kobiet najlepsza okazała się Izabela Skłodowska – Jechna z czasem 40:54.

Na mecie na zawodników czekały medale, ognisko, ciepła herbata oraz grochówka (działała m.in. stołówka szkolna).

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce