Zimnar w Jelczu Laskowicach - Oławie

Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 10:34

7. etap Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu Na Raty, zakończył 2-miesięczny cykl biegów. Na wydłużonym o 195 m dystansie w Jelczu-Laskowicach w sumie pobiegły i pomaszerowały z kijami 202 osoby – relacjonuje Arkadiusz Tołłoczko, kierownik cyklu, Ambasador Festiwalu Biegowego

W części biegowej naszego cyklu najszybciej linię mety przekroczył Rafał Tyburek, zabrakło dziś jego głównego rywala - Grzegorza Kiełczewskiego, który przez nieobecność utracił podium. Drugi do mety dobiegł Paweł Rak a trzeci Daniel Danielecki.

Wśród kobiet najszybsza była Agata Litwin, po niej do mety dobiegły Joanna Bartoszek-Kunecka i Jolanta Klimaszewska.

W klasyfikacji nordic walking podobnie jak przed tygodniem zwyciężyli Katarzyna Rak i Jakub Kopczyński. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Jarzyńska. Przed biegiem Agata Litwin zorganizowała konkurs dla uczestników, w którym można było wygrać koszulkę biegową z logo TRISFERA – to grupa treningowa, która jesienią ubiegłego roku rozpoczęła działalność we Wrocławiu. Jak deklarują jej inicjatorzy, członkowie będą przygotowywać się do startów w triathlonie.

Znamy już wyniki klasyfikacji generalnej naszego cyklu. W VI edycji ZiMNaRa miejsca na podium zajęli, w kolejności od pierwszego do trzeciego: Rafał Tyburek, Piotr Spaliński, Bartosz Roskosz, a wśród pań: Joanna Bartoszek-Kunecka, Zuzanna Marek, Dorota Fojta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości, życzymy samych sukcesów w rozpoczynającym się sezonie biegowym. Również dziękujemy za to, że tak licznie w tym roku braliście udział w naszych zawodach - pod względem frekwencji oraz liczby osób, które przebiegły pełen dystans maratonu tegoroczna edycja jest rekordowa! W sumie w tym roku wydaliśmy 294 numery startowe, a pełen dystans maratonu ukończyło po 7 etapach 141 osób.