Małopolskie Biegi Górskie: Zaczynamy w Wierchomli

 

Małopolskie Biegi Górskie: Zaczynamy w Wierchomli


Opublikowane w pt., 24/05/2013 - 15:51

Gospodarzem inauguracyjnych zawodów cyklu Małopolskie Biegi Górskie będzie Hotel Wierchomla SKI & SPA RESORT. W programie imprezy zaplanowanej na 15 i 16 czerwca coś dla siebie znajdą też biegające rodziny i dzieci.

To dla nich przygotowano specjalne konkurencje: bieg na 4 km oraz Bieg Rodzinny. Oba biegi zainaugurują zawody w Wierchomli i odbędą się w sobotę 15 czerwca i rozpoczną się odpowiednio o godz. 16:30 i 17:00 pod Hotelem. ? Dłuższy bieg dedykujemy wszystkim miłośnikom biegania, którzy ukończyli 16 lat. W krótszym biegu będą mogły wziąć udział nawet 3-latki, jeśli tylko uda im się dobiec do mety ? wyjaśnia Izabela Gajewska, szefowa komitetu organizacyjnego zawodów.

Bieg główny zawodów, zaliczany do klasyfikacji MBG, odbędzie się w drugiego dnia imprezy. Będzie liczył 9,4 km. ? Trasa poprowadzi zawodników spod Hotelu, w kierunku Bacówki PTTK i wyciągu krzesełkowego przy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny, skąd następnie zbiegną nartostradą do linii mety, zlokalizowanej przy ośrodku ? opisuje Izabela Gajewska. Suma przewyższeń eliminacyjnej trasy to 802 metry. Bieg będzie więc znakomitą rozgrzewką przed kolejnymi zawodami cyklu, których odbędzie się później jeszcze dziewięć.    

Zgłoszenia do zawodów w Wierchomli przyjmowane są elektronicznie a także w dniu imprezy. Do biegu głównego obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł, płatne na miejscu. Udział w pozostałych konkurencjach jest bezpłatny.  

Przez cały weekend biegowej imprezie będą towarzyszyły liczne atrakcje. ? Będzie ogródek grillowy z piwem i pysznymi kiełbaskami, a dla dzieci plac zabaw i mini zoo. Dzieci uceiszą się też zapewne ze spotkania z koziołkiem Wierzchołkiem, który mieszka w naszym ośrodku ? wylicza Izabela Gajewska. I zachęca do przyjazdu do Wierchomli. ? Obiecujemy biegowe  emocje i znakomitą zabawę ? akcentuje.   

Rejestracja do zawodów:

http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/

Regulaminy:

Bieg rodzinny - http://www.festiwalbiegowy.pl/system/files/REGULAMIN%20Biegu%20rodzinnego.doc

Bieg na 4 km - http://www.festiwalbiegowy.pl/system/files/REGULAMIN%20Biegu%204km.doc

Bieg główny - http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/PDF/Regulamin%20MBG.docx

Trasy:

Bieg Rodzinny:

Bieg na 4 km:

Bieg główny ? 9,4 km:

Na Małopolskie Biegi Górskie zapraszają:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce