Aktywne wakacje dzieci: Wyślij dziecko na sportowy

 

Aktywne wakacje dzieci: Wyślij dziecko na sportowy


Opublikowane w czw., 10/07/2014 - 10:10

Pierwsze dwa tygodnie wakacji dobiegają końca, ale przed nami i dziećmi jeszcze 6 tygodni. Jeżeli nie mamy rozplanowanych wakacji warto rozważyć wysłanie dziecka na obóz sportowy.

Taki obóz to szansa na poprawę kondycji w krótkim czasie dzięki kumulacji różnorodnych atrakcji sportowych. Podnosi to w naturalny sposób pewność siebie, jak i zachęca do dalszych treningów. Niejeden uczestnik w ramach takiego wyjazdu przełamuje swoje dotychczasowe słabości, nabywając nowych umiejętności.

Szczególnie dla młodszych dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które jeszcze interesują się w zasadzie każdą dyscypliną, wyjazd na takie wczasy to możliwość wypróbowania sił w różnych sportach, np. biegi, boks, siatkówka, strzelectwo sportowe, zapasy, karate, judo,  taniec, tenis, rower, koszykówka, czy piłka nożna. Dzieci podczas takiego wyjazdu mogą poznać podstawowe elementy techniki, taktyki i rywalizacji w ramach różnych dyscyplin. Mogą się sprawdzić, zobaczyć, co sprawia im najwięcej przyjemności i w czym są najlepsze.

Dla starszych dzieci, które mają już za sobą wybór ulubionej dyscypliny to szansa na codzienne treningi pod okiem instruktorów. Jedną z wielu zalet jest poprawa kondycji. Jednak treningi sportowe to nie tylko same ćwiczenia fizyczne, to również zdobywanie wiedzy o naszym organizmie, o jego możliwościach i radzeniu sobie z kontuzjami.

Podczas takich obozów bardzo często organizowane są zawody indywidualne i turnieje wymagające współpracy w grupie. Dzieci niejednokrotnie zmuszone są do radzenia sobie z emocjami związanymi z porażką, co – jak dowodzą psychologowie  bywa łatwiejsze z dala od rodziców. Poznają również satysfakcję wynikającą z wygranej.

Organizatorzy wyjazdów sportowych również duży nacisk kładą na promocję zdrowego trybu życia. Uczą jak ważna jest zbilansowana dieta, przebywanie na świeżym powietrzu czy sen dla osiągnięcia dobrych wyników. Młodzież poznaje konsekwencje długiego przesiadywania przed komputerem, czy telewizorem. Zwracana jest również uwaga na destrukcyjny wpływ używek na organizm. Często do zmiany złych nawyków wystarcza samo towarzystwo i czas spędzony z instruktorami, którzy stają się wzorem do naśladowania.

Kadra na obozach sportowych w większości składa się ze sportowców i ludzi aktywnych. Bardzo często zapewniają oni nie tylko treningi, ale również wiele innych rozrywek urozmaicających czas. Wśród nich duże znaczenie mają zabawy zmierzające do integracji i nauki współpracy cech, które mają szczególne znaczenie w grach i dyscyplinach zespołowych.

Jednak aby nasze dziecko mogło w pełni wykorzystać zalety obozu sportowego, decyzja o wyjeździe, wybór miejsca i rodzaju obozu muszą być podjęte przy udziale naszego małego sportowca. W przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają samodzielne podróżowanie, bardzo ważne są również przygotowania – pakowanie powinno odbywać się razem z dzieckiem. Warto też podpisać imiennie wszystkie rzeczy np. przy pomocy naklejek oferowanych przez firmę www.podpisane.pl.

MZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce