Atrakcje Strefy Dzieci - kącik gier planszowych z grami wydawnictwa Piatnik

 

Atrakcje Strefy Dzieci - kącik gier planszowych z grami wydawnictwa Piatnik


Opublikowane w pt., 05/08/2022 - 13:16

Atrakcje Strefy Dzieci - Kącik gier planszowych z grami wydawnictwa Piatnik

Jak co roku w strefie dzieci będzie Kącik gier planszowych, gdzie zapraszamy uczestników do poznania gier dla dzieci czołowych polskich wydawnictw oraz do udziału w konkursach z nagrodami.

A, co będzie można zobaczyć w tym roku zdradzamy już dziś. W Strefie gier planszowych pojawią się gry wydawnictwa Piatnik ( https://www.piatnik.pl ), które straszeniu pokoleniu kojarzy się z eleganckimi kartami.

Obecnie wydawnictwo ma w swojej ofercie wiele gier zarówno dla starszych, jak młodszych dzieci. W tym roku podczas Festiwalu będzie można zobaczyć i pograć m.in w gry: Liliput, Activity, Panda, Cubingos, Riscy Dice, Pictofun , a miłośniczki jazdy konnej w Horse Friends.

Uczestników zaprosimy też do turniejów z nagrodami z grami Piatnik. Pierwszy z nich będzie z grą Honeycombs plastry miodu. To niezwykle wciągająca gra logiczna, która polecana jest przez MENSA, jako gra rozwijająca szare komórki.

W pokaźnym, ważącym niespełna kilogram worku znajduje się 52 żetony z obrazkami, które trzeba dopasowywać kolorowymi obrazkami. Ale nie zważając na zasady można też bawić się nią z młodszymi dziećmi, ćwiczyć spostrzegawczość i uważność.

Atrakcje Strefy Dzieci - Kącik gier planszowych z grami wydawnictwa Piatnik

Drugi konkurs odbędzie się z grą Cubingos, która jest zabawną grą z kolorowymi, uroczymi i puchatymi potworkami. Stworki umieszczone są na bokach kwadratowych kostek różnią szczegółami które jak najszybciej muszą dostrzec uczestnicy zabawy, tak by stworzyć postać przedstawioną na rysunku.

Zaletą obu gier są proste zasady, ale i fakt, że można się nimi bawić też z maluszkami nie rozumiejącymi jeszcze zasad oraz dziećmi, które nie lubią rywalizacji. Serdecznie zapraszamy (MZ) Fot. Piatnik

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce