Atrakcje Strefy Dzieci PZU Festiwalu Biegowego - Puzzle

 

Atrakcje Strefy Dzieci PZU Festiwalu Biegowego - Puzzle


Opublikowane w pon., 07/07/2014 - 12:48

Wakacje. Czas wolny dla dzieci nie zawsze jest jednak czasem wolnym dla dla rodziców. Jak zorganizować dziecku czas, gdy jesteśmy zajęci pracą czy pakowaniem do wyjazdu? Przed tym wyzwaniem staje wielu rodziców.

Najprostszym rozwiązaniem jest komputer, który choć potrafi na dłużej przykuć uwagę dziecka, nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Do większości natomiast dostępnych na rynku gier edukacyjnych potrzeba co najmniej dwóch uczestników. Co więc zaproponować siedzącemu w domu maluchowi? Polecamy puzzle, które nie tylko sprawią że dziecko będzie się dobrze bawiło, ale mogą wnieść wiele pożytecznego w jego rozwój. Ta prosta, jedna z najstarszych zabawek, jakie wymyślono ma bowiem niezaprzeczalnie mnóstwo zalet.

Układanie puzzli, czyli tworzenie obrazka z elementów o różnym kształcie, czasem też wielkości rozwija wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Dopasowując kolejne części układanki, obracając je przy tym często w wyobraźni maluch uczy się logicznego myślenia i rozwija spostrzegawczość.

Zabawa ta pozwala ćwiczyć pamięć i koncentrację, a także cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Efekt widać dopiero po ułożeniu wszystkich elementów układanki. Dlatego nawet dzieci, które na co dzień rozpiera energia i mają trudności ze skupieniem się na zajęciach wymagających statyczności, gdy raz poczują satysfakcję związaną z ułożeniem całego obrazka - chętnie podejmują to wyzwanie po raz kolejny. Puzzle korzystnie wpływają na rozwój motoryczny dzieci, na precyzję ich ruchów dzięki konieczności delikatnego obchodzenia się z małymi elementami. To z kolei pomaga w późniejszej nauce malowania i pisania.

Wszystkie te właściwości doceniają i wykorzystują również lekarze w pracy z dzieci z zaburzeniami, czy problemami emocjonalnymi. Wpływają one bowiem pozytywnie na ich rozwój i wyciszenie niezbędne w terapii.

Bardzo ważny jest dobór trudności puzzli do wieku ale przede wszystkim rozwoju pociechy. Układanki różnią się ilością elementów, ich wielkością, kształtem, materiałem z którego są zrobione i oczywiście motywem. Zbyt trudne puzzle mogą nie tylko zniechęcić dziecko do dalszej zabawy, ale też spowodować, że będzie ono bezmyślnie dopasowywać kolejne elementy metodą prób i błędów. Jeśli natomiast układanka będzie zbyt prosta, może doprowadzić do szybkiego znudzenia układaniem.

A już w tym roku zapraszamy do Strefy Dzieci PZU Festiwalu Biegowego, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w układaniu puzzli.

Będą tu dostępne puzzle wydawnictwa Trefl, lidera w tej dziecinie na rynku polskim. Układanki te tworzone przy współpracy z psychologami i nauczycielami wyróżniają się jakością i różnorodnością. Trefl oferuje puzzle dla dzieci od już 1 roku życia składające się z 3 elementów m.in. z bohaterami z bajek wytwórni The Walt Disney Company i Warner Bros, jak i 3000 elementowe z widokami, które po ułożeniu tworzą piękne obrazy.

Tu również będzie można zapoznać się z nowością wydawnictwa Hippocampus - puzzlami z postaciami z serii kultowych bajek "Było sobie...". Na odwrocie każdego pudełka znajdują się przedmioty i postaci z filmu opisane w taki sposób, aby dziecko mogło dopasować je do układanego obrazka pogłębiając przy okazji swoją wiedzę na temat ludzkiego organizmu, czy historii. Dla utrwalenia zdobytej wiedzy w pudełku znajduje się również płyta DVD z dwoma odcinkami serii.

Serdecznie zapraszamy do Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego 2014, gdzie organizowanych konkursach będzie można m.in. wygrać puzzle z różnymi motywami.

MZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce