Biegi dzieci w Krynicy: Zarejestruj swoją pociechę

 

Biegi dzieci w Krynicy: Zarejestruj swoją pociechę


Opublikowane w wt., 21/07/2015 - 11:25

6. PZU Festiwal Biegowy już za niecałe dwa miesiące. Liczba uczestników rośnie z dnia na dzień - w chwili publikacji tego materiału to już 6 492 osób - z czego bardzo się cieszymy. Jak, co roku liczną grupą uczestników będą dzieci. W tym roku najmłodsi sportowcy będą biegać po Deptaku w Krynicy codziennie przez 3 dni festiwalowych zmagań!

Sportowe emocje jako pierwsze poznają dzieci i młodzież z małopolskich szkół, które wystartują w dedykowanych Biegach Małopolski. Zmagania ruszą w piątek 11 września o godzinie 12:00. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe - szkoły podstawowe, gimnazja i licea -  i pokonają dystans 600m.

Na deser swoich sił na trasie spróbują nauczyciele, którzy z pewnością będą głośno dopingowani przez swoich podopiecznych.

Kolejne biegi dzieci - Biegi Deptaka - organizujemy w tym roku wraz z RMF FM. Starsze dzieci w wieku od 9 do 12 lat pobiegną w sobotę o godz. 13:00, maluszki w wieku do 8 lat w niedziele o godzinie 9:00. Tu również czekają nas nie lada emocje, tym bardziej, że jest o co walczyć. Młodzi zwycięzcy wyjadą z Krynicy z nowymi rowerami.

Młodzież powyżej 12 lat zapraszamy na niedzielny Bieg "1 km od cukrzycy", który organizujemy wspólnie z Towarzystwem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Na tym nie kończą się biegowe atrakcje dla najmłodszych. W sobotę o godzinie 15;00 wszyscy chętni mogą wystartować w najbardziej zabawnym i kolorowym biegu - Biegu Przebierańców. Tu dla odmiany nie liczy się szybkość pokonania dystansu (600m), ale pomysłowość i kreatywność w tworzeniu najciekawszych strojów. Z pewnością spotkamy na trasie postacie z bajek, jak i czarne charaktery ze znanych filmów. Najciekawsze kreacje nagrodzimy.

Udział w biegach dedykowanym dzieciom to świetny sposób, aby przyzwyczajać najmłodszych do aktywności fizycznej i zmobilizować do treningów. Trasy nie są długie i z pewnością zarówno maluchy, jak i młodzież sobie z nimi poradzą, a na mecie każdy, bez względu na wynik otrzyma pamiątkowy medal. To także okazja, by poznać smak rywalizacji i dowiedzieć się, że wygranymi są nie tylko Ci, którzy stają na podium. Bo najważniejsza jest dobra zabawa.

Zgłoszenia do biegów dzieci 6. PZU Festiwalu Biegowego: TUTAJ Zgłoszenia do Biegów Małopolski przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego w małopolskich szkołach. Prosimy o kontakt z opiekunami poszczególnych reprezentacji szkolnych.

W czasie Festiwalu na wszystkie dzieci czekają inne liczne atrakcje. Jak co roku, działać będzie Strefa Dzieci oraz - premierowo - pełna lodowych niespodzianek strefa pod patronatem firmy Koral. Szczegółowy plan już niebawem.

MZach

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce