Dzieci zagrają w VETO i stworzą alternatywną historię

 

Dzieci zagrają w VETO i stworzą alternatywną historię


Opublikowane w wt., 02/09/2014 - 09:22

Pośród atrakcji w Strefie Dzieci w tym roku przygotowaliśmy coś specjalnego dla starszych zawodników, jak i tych całkiem dorosłych. Po raz pierwszy podczas PZU Festiwalu Biegowego młodzież będzie mogła zagrać w największą polską kolekcjonerską grę karcianą - Veto.

Akcja gry rozgrywa się w realiach XVII wiecznej Rzeczypospolitej, rozdartej walkami o obsadzenie tronu opustoszałego po śmierci Władysława IV Wazy. To gra, której świat zapełniają postacie znane z kart podręczników historii, powieści Sienkiewicza czy Dumasa, oraz inwencji własnej twórców tej historii alternatywnej. To gra pełna pojedynków i polityki, spisków i dyplomacji, mężnych szlachciców i pięknych niewiast, wpływowych możnowładców i agentów obcych mocarstw.

Veto to kolekcjonerska gra karciana, czyli taka, w której każdy z graczy buduje swoją własną, niepowtarzalną talię i gra nią z rywalami.

W Veto gracze mogą wybierać karty do swojej talii spośród kilkuset dostępnych wzorów. Każda karta ma swoje niepowtarzalne działanie i jest ozdobiona oryginalną ilustracją. Jeśli nie jest Ci już więcej potrzebna, możesz wymienić ją na inną wśród pozostałych graczy!

W Strefie Dzieci PZU Festiwalu Biegowego czekać będziemy w sobotę w godzinach 10:00 - 12:00. Zapraszamy na historyczną przygodę!

Już teraz zapraszamy na tę stronę, z której możecie się wiele dowiedzieć o naszej grze.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce