Festiwalowa Strefa Dzieci: kącik czytelniczy poleca na długie podróże z dziećmi

 

Festiwalowa Strefa Dzieci: kącik czytelniczy poleca na długie podróże z dziećmi


Opublikowane w pon., 25/07/2022 - 11:33

Festiwalowa Strefa Dzieci: kącik czytelniczy poleca na długie podróże z dziećmi

Wakacje to niewątpliwie czas podróżowania, czasem długich godzin spędzonych w aucie, samolocie czy pociągu. Jak urozmaicić te godziny? Przed tym wyzwaniem staje co roku wielu opiekunów.

Z moich obserwacji wynika, że rodzice najchętniej sięgają po najprostsze rozwiązania, czyli komórki i tablety. Z doświadczenia wiem, że wynika to często z braku czasu, siły ale i pomysłu, jak inaczej zagospodarować minuty spędzone w środkach komunikacji.

Mnie również zdarza mi się po trzech kwadransach spędzonych w aucie na grach w zgadywanki, opowiadania historii, czy zabawy w „cisza na morzu” (z nadzieją, że młodsza część ekipy zaśnie) skorzystać ze zdobyczy cywilizacji i włączyć bajki.

A jak jeszcze można spędzić ten czas? Jako mama czwórki dzieci, polecam książki i gazetki. Przy ich wyborze, co sezon spędzam trochę czasu, nie łatwo jest bowiem znaleźć publikacje, które zainteresują dzieci w różnym wieku. 

W te wakacje trafiam na książki wydawnictwa SBM, którego publikacje dzięki bogatej szacie graficznej oraz angażującym treściom sprawdziły się w okolicznościach długich podróży.

Książki wydawnictwa dla najmłodszych będzie można zobaczyć w Kąciku Czytelniczym 13 Festiwali Biegowego. Część z nich będzie nawiązywać do tematu EKOLOGII, czyli tematu przewodniego tegorocznej Strefy Dzieci. A sport i ochrona środowiska to idealne połączenie. 

Od 9 do 11 września zapraszamy do Strefy Dzieci 13. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju oraz do poznania książek wydawnictwa SBM, które nie tylko bawią ale i uświadamiają, dlaczego warto być aktywnym i dbać przy tym o środowisko.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce