Gdzie warto wybrać się z dziećmi w Krynicy-Zdroju

 

Gdzie warto wybrać się z dziećmi w Krynicy-Zdroju


Opublikowane w czw., 25/07/2013 - 15:19

Kiedy nie biegamy, warto pozwiedzać Krynicę. Radzimy, gdzie najlepiej wybrać się z dziećmi.

Głównym miejscem Krynicy Zdrój jest szeroki i ciągnący się Deptak, który podczas 3 dni zmagań amatorów biegania przepełniony jest atrakcjami skierowanymi właśnie do dzieci. Znajdują się tu dmuchańce, budki z lodami, automaty z zabawkami oraz Strefa Dzieci Festiwalu Biegowego, gdzie można nie tylko miło spędzić czas, ale również wziąć udział w konkursach i wygrać cenne nagrody.

Jednak podczas Festiwalu Biegowego zdarzają się chwile, że Deptak wypełniony jest po brzegi rozbieganymi zawodnikami i kibicami, co zdecydowanie utrudnia poruszanie się po okolicy. W przerwie od biegania, zdobywania medali i nagród w Strefie Dzieci warto wybrać się na spacer po malowniczej Krynicy. Miejscem, którego nie wolno pominąć jest Główna Pijalnia wody, gdzie najmłodsi będą mogli sprawdzić słodkość prawdopodobnie jednej z najsłodszych wód - "Słotwinki".

Rajskie ślizgawki na Górze Parkowej

Nieopodal Pijalni znajduje się Góra Parkowa, na której szczyt możemy się dostać kolejką linowo-terenową, bryczką lub po prostu spacerem po ścieżce, którą nawet 4-latek pokona bez większych problemów. Na szczycie czekają na nas kolejne atrakcje, wśród których największą jest kompleks "Rajskich Ślizgawek" usytuowanych na wieży o wysokości 12 m. Na pobliskim stoku narciarskim, jak tylko stopnieje śnieg, pojawia się zjeżdżalnia pontonowa, wykorzystująca tamtejszy wyciąg chodnikowy. Ze zjeżdżalni mogą już samodzielnie korzystać dzieci w wieku 4-5 lat. Będąc na szczycie, polecamy jeszcze spacer nad Staw Łabędzi znajdujący się na zachodnim stoku góry. Jest to jeden z czterech stawów Góry Parkowej, gdzie można podziwiać dzikie ptactwo.

Dwie godziny Sankostradą?

Amatorzy "zjadów" mają jeszcze w Krynicy do dyspozycji Sankostradę, po której zjazd z wysokości 55 m trwa ok. 2 godzin. Dzieci starsze mogą z niej korzystać samodzielnie, młodsze natomiast w towarzystwie rodziców.

Jaworzyna Krynicka, która pasjonatom sportów zimowych jest zapewne doskonale znana, to również świetne miejsce, które warto odwiedzić wraz z małymi turystami. Jeżeli nasze pociechy niejednokrotnie wjeżdżały na górę gondolką przy okazji zimowych szaleństw, zapewniamy, że podczas okresu bezśnieżnego jest to zupełnie inne przeżycie. Z góry przy słonecznej pogodzie można podziwiać panoramę Beskidu, w dole podczas wjazdu warto wypatrywać dzikich zwierząt.

Park Linowy, czyli wielki plac zabaw

Dla tych, którzy po biegach i wędrówkach nie wyczerpali pokładów swoich sił w Krynicy Zdrój czeka Park Linowy. Krynicki Park Linowy to nie tylko trasy wspinaczkowe, ale także wielki plac zabaw. Spośród 6 tras, które mamy do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet już 4-letnie maluchy radzą sobie na najłatwiejszej z tras bez większych problemów. Rodzice natomiast mogą "zawisnąć" na wahadle Big Swing na wysokości 17 m.

Gdy mali turyści nasycą się już widokiem gór i mają energię na dalsze atrakcje, mogą skorzystać z oferty wypożyczalni gokartów - zlokalizowanej w centrum przy deptaku, a także placu zabaw "Zuzanna" znajdującej się przy dolnej stacji kolejki na Górę Parkową.

Krynica Zdrój to miejsce gdzie nawet przy niesprzyjającej pogodzie na wycieczki i wspinaczki, najmłodsi nie będą się nudzić. Oprócz przepełnianej atrakcjami Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego, można wybrać się do Muzeum Zabawek, gdzie najstarsze prezentowane zbiory pochodzą z czasów prehistorycznych oraz do Centrum Zabaw "Mały Robinson".

A na koniec pyszna pizza

Na zakończenie proponuję sesję przy urokliwych kwietnikach w przeróżnych kształtach, które możemy spotkać w centrum. Z wygłodniałymi maluchami polecam zajrzeć na pyszną pizzę do restauracji "Hydropatia" mieszczącej się niedaleko mniejszej pijalni wody.

Zobacz też:

Atrakcje dla dzieci w Krynicy

Atrakcje Krynicy

Góra Parkowa i Park Zdrojowy w Krynicy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce