Kącik czytelniczy w Strefie Dzieci Festiwalu Biegowego

 

Kącik czytelniczy w Strefie Dzieci Festiwalu Biegowego


Opublikowane w czw., 26/08/2021 - 17:36

Badania naukowe dowodzą, że emocjonalny i intelektualny rozwój dzieci, którym rodzice czytają od najmłodszych lat, jest o 30 proc. szybszy niż u ich rówieśników, którzy nie mają kontaktu z książką. Czytanie rozwija wyobraźnie, kreatywność i poszerza horyzonty. Psychologowie podkreślają, że wcale nie trzeba poświęcać wiele czasu na czytanie, wystarczy 20-30 minut dziennie. Podobnie, jak z uprawianiem sportu ważna jest regularność.

Dlatego w Festiwalowej Strefie Dzieci nie zabraknie i w tym roku Kącika Czytelniczego. Będzie tu można poznać publikacje czołowych wydawnictw dla dzieci, nawiązujące do ekologii, dbania o środowisko naturalne oraz poszerzające wiedzę na temat otaczającej nas przyrody.

Znajdziecie tu „Ilustrowane inwentarze drzew, zwierząt i ptaków” wyd. Zakamarki. Wydawnictwo od lat wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele tytułów wydawnictwa to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, ale w ofercie znajdują się także propozycje i dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Książki wydawnictwa otrzymają również zwycięzcy tegorocznych biegów dla dzieci.

Będzie tu można poznać serie wyd. Zielona Sowa „W zgodzie z naturą”, która w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżają zagadnienia związane z ekologią. W książkach znajduje się mnóstwo zadań i aktywności, które nie tylko pomogą zdobyć wiedzę, jak dbać o naszą planetę, lecz także rozwiną kreatywność, logiczne myślenie i zdolności manualne. Co znajdziecie w każdej części serii? Różnorodne twórcze zadania (rysowanie, projektowanie, labirynty, zagadki), a przy okazji – sporą dawkę wiedzy na temat przyrody i ekologii.

Kolejnym wydawnictwem, którego publikacje obecne będą w tym roku na Festiwalu Biegowym jest wyd. Olesiejuk.  Nakładem tego wydawnictwa ukazują się przede wszystkim książki dziecięce, poradniki, encyklopedie, leksykony, malowanki i zagadki oraz pozycje literatury pięknej zarówno dla najmłodszych (jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim) jak i młodzieży (autorstwa Pierdomenico Baccalario czy Moony Witcher).

Tegorocznym partnerami po raz pierwszy jest wydawnictwo Cogito, wydające miesięczniki: Kumpel, Victor, Junior oraz Cogito, wpierające przejście przez kolejne etapy nauki. W gazetkach znajdują informacje przydatne przy egzaminach, testy ale także ciekawostki i zadania rozwijające kreatywność. Starszym dzieciom wydawnictwo daje możliwość debiutu literackiego.

Dostępne będą tu także kolorowanki, książeczki z zadaniami i zagadkami wyd. Aksjomat, które będzie można zdobyć w konkursach i quizach dotyczących ekologi.

Nie zabraknie także publikacji wyd. Publicat, Nasza Księgarnia oraz Dwie siostry.

zapraszamy
MZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce