KONKURS: "Mój niepowtarzalny Kapsel”

 

KONKURS: "Mój niepowtarzalny Kapsel”


Opublikowane w pt., 18/07/2014 - 14:25

Gra w kapsle to jedna z najstarszych gier podwórkowych. Wystarczył tylko kawałek chodnika, kreda (często zastępowana kamieniem) i oczywiście kapsle. Kapsle butelkowe wprowadzane były w ruch za pomocą pstrykania palcem po przygotowanym wcześniej torze. Aby uzyskać lepszy efekt często obciążano je np. ołowiem, plasteliną czy gipsem.

Tak było kiedyś.

W naszych czasach dostępna jest bardziej nowoczesna, kolorowa i praktyczna wersja tej kultowej gry, w którą możemy grać również w domu. Tory "Gry w Kapsle" wydawnictwa Trefl składają się z odcinków prostych, zakrętów, barierek, zakończeń z których możemy składać różne plansze. Dodatkowo na trasie można ustawić przeszkody urozmaicając rozgrywkę i dopasowując ją do wieku graczy. Kapsle to gra, w której liczy się zręczność i precyzja. To również okazja do podróży w czasie i poznania kultowej zabawy dzieciaków z podwórek. Wszystkie te elementy składają się na świetną zabawę i doskonale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi.

Kapsle z "Gry w Kapsle" są kolorowe, mają rysunki, flagi. Jednak kiedyś zamiana szarych butelkowych kapsli na "kolorowe pionki" wymagała kreatywności, ponieważ trzeba było je samemu ozdobić używając plasteliny, kolorowego papieru, farbek czy wyciętych z gazet grafik.

W tym roku podczas PZU Festiwalu Biegowego każdy będzie mógł spróbować swoich sił zarówno w biegach jak i w wyścigach po torach "Gry w Kapsle". Jedną z głównych atrakcji Strefy Dzieci będzie konkurs "Najszybszy Kapsel Festiwalu Biegowego" z „Grą w Kapsle”.  Szczegóły już niebawem.

A już dziś zapraszamy na konkurs: "Mój niepowtarzalny Kapsel".

Zadaniem uczestników jest narysowanie, wylepienie lub zrobienie z kapsla butelkowego kolorowego unikatowego "kapsla" używając plasteliny, papieru, farbek i kredek.

Na zdjęcia Waszych prac czekamy do 10 sierpnia 2014 r.

Należy je wysłać na mail: konkurs.dzieci@isw.org.pl lub adres:

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego

ul. Solec 85

00-382 Warszawa

z dopiskiem konkurs „Mój niepowtarzalny Kapsel”

Na zwycięzcę czekać będzie "Gra - Kapsle XXL multi" firmy Trefl.

Spośród wszystkich uczestników podczas PZU Festiwalu Biegowego rozlosujemy 5 nagród pocieszenia.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć w Strefie Dzieci PZU Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój w dniach 5 - 7 września 2014 r.

Serdecznie zapraszamy!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce