Nie biegasz? Odwiedź stadninę Koni Huculskich w Regietowie

 

Nie biegasz? Odwiedź stadninę Koni Huculskich w Regietowie


Opublikowane w pt., 23/08/2013 - 09:42

Zawodników, osoby towarzyszące, szczególnie z dziećmi - wszystkich, którzy przyjadą na Festiwal Biegowy, zapraszamy  do bliższego poznania Krynicy-Zdrój i okolic. Gorąco polecamy wizytę w stadninie Konii Huculskich ?Gładyszów? w Regietowie, położonej ok. 40 km od miasta.

Jest to największa stadnina tego typu nie tylko w Europie, lecz także na świecie. To niewątpliwie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w regionie, które warto odwiedzić będąc w Beskidach. Wycieczka do Regietowa będzie ciekawym doświadczeniem nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich miłośników koni. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją będzie przejażdżka na koniu, z której mogą skorzystać już 3-letnie maluchy. Starsze dzieci będą miały okazję do odbycia lekcji jazdy konnej.  

Dlaczego akurat tu warto rozpocząć swoją przygodę z końmi? Czym regietowska stadnina różni się od innych?

Hucuły są zdecydowanie niższe od koni angielskich, są również spokojniejsze. Charakteryzują się dużą inteligencją i wytrwałością w pracy. Nigdy nie traciły kontaktu z człowiekiem, co niewątpliwie przyczyniło się do ukształtowania ich charakteru. Z reguły są to łagodne i pojętne zwierzęta. Dlatego w Regietowie nasza pociecha pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów już wieku sześciu lat ma szansę na prawdziwą lekcje jazdy konnej.

Z roku na rok liczba koni w stadninie ?Gładyszów? się powiększa. Na świat przychodzą źrebaki, które spotkać tam można o każdej porze roku. Jeżeli trafimy na koniki na wybiegu, można je głaskać, karmić, i robić z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Bardziej doświadczeni jeźdźcy czy dorośli mogą skorzystać z urokliwych jazd w plenerze. Tereny odbywają w scenerii wciąż dzikich lasów Beskidu Niskiego. Lasy te są poprzełamywanymi głębokimi gliniastymi wąwozami, które krępe hucuły bez większych problemów pokonują z jeźdźcami na grzebiecie. Podczas konnych spacerów można natrafić na sarny, zające czy szybujące nad głowami sokoły.

Jeżeli nie mamy ochoty na jazdę na koniach, stadnina ?Gładyszów? oferuje również rodzinne przejażdżki bryczką. Na terenie ośrodka można też skorzystać z mającej właściwości uzdrowiskowe jaskini solnej, w której panuje specyficzny mikroklimat, powietrze jest nasycone minerałami i mikroelementami zawartymi w złożach soli.

Obok wejścia do jaskini solnej znajduje się karczma "Regietów", w której, po atrakcjach związanych z końmi, możemy się posilić. Menu dla dzieci oferuje przepyszny rosół, naleśniki, gołąbki oraz kakao. Dorosłym polecamy natomiast znakomicie przyrządzany Placek Zbójnicki po regietowsku oraz oryginalną, tradycyjną zupę chrzanicę z grzankami, którą spotkamy tylko tu.

W trakcie oczekiwania na posiłek nasze przepełnione energią pociechy mają do dyspozycji zrobiony z drewnianych bali niestandardowy plac zabaw.

Polecamy i zapraszamy!

MZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce