Odkrywaj swoje talenty w Strefie gier planszowych 14 Festiwalu Biegowego

 

Odkrywaj swoje talenty w Strefie gier planszowych 14 Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 22/08/2023 - 14:13

W tegorocznej Strefy dzieci prezentować będziemy aktywności wspierające odkrywanie talentów i umiejętności. Jedną z nich jest granie w gry planszowe i karciane. Jakie talenty można rozwijać, grając w gry?

*Strategicznego myślenia. Gry planszowe i karciane często wymagają planowania długoterminowego, podejmowania decyzji opartych na analizie sytuacji i posiadanych zasobach oraz przewidywania ruchów przeciwników. Do takich gier należy np. gra Splender wyd. Rebel.

*Negocjacji. Jedną z najpopularniejszych gier z tej kategorii jest Monopol, który doczekał się wielu wersji. Gry wymagające tej kompetencji mogą pomóc też w rozwijaniu umiejętności skutecznej komunikacji, przekonywania oraz osiągania kompromisów. Jedną z moich zdaniem ulubionych gier z tej kategorii jest gra w Fasolki wyd. Rebel.

*Logicznego myślenia, matematyczny. Te zdolności można odkrywać, próbując grać w klasyczne gry takie jak szachy, warcaby czy bridż oraz Tangram, które w swojej ofercie ma wyd. Piatnik. Obecnie też na na rynku jest wiele gier dedykowanych rozwijaniu tych zdolności np. gra
Podziel to, Moja rodzinna gra matematyczna - wyd. Muduko.

*Zapamiętywania. Ten talent przydaje się w większości gier karcianych, ale też wielu planszówkach. Tą zdolności można ćwiczyć grając w kolorową grę Muckinos , czy gry typu memory.

Grając w gry planszowe, można odkrywać i rozwijać wiele różnorodnych umiejętności i talentów, które mogą być przydatne w wielu aspektach życia. Przy wyborze gier ważne jest żeby kierować się przede wszystkim preferencjami i zainteresowaniami dzieci, bowiem najwięcej można nauczyć się przy dobrej zabawie.

Tegorocznymi partnerami Strefy gier planszowych będą wydanictwa: Piatnik, Rebel, Czuczu, Xlopre Team, Muduko które w swojej ofercie mają wiele pozycji wspierających odkrywanie i rozwój różnych talentów i umiejętności cześć z nich będzie można poznać na Strefie Dzieci 14 Festiwalu Biegowego. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce