Strefa Dzieci 8. PKO Festiwalu Biegowego. Przeżyjmy to jeszcze raz! [ZDJĘCIA]

 

Strefa Dzieci 8. PKO Festiwalu Biegowego. Przeżyjmy to jeszcze raz! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 15/09/2017 - 10:42

Strefa otworzyłą swoje podwoje w piątek 8 września o god.z 9:30. Bawiliśmy się w samym centrum biegowego wydarzenia, w Nowym Domu Forum.

Pierwszymi gośćmi byli uczestnicy Biegów Małopolski, uczniowie szkół z regionu. Młodsze wzięły udział w konkursach rysunkowych „Kolorowa trasa Fiorellki”, starsze zdecydowanie bardziej zainteresowane były grami planszowymi. Jak przystało na prawdziwych sportowców, prawie wszyscy zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych w Strefie Ruchu; przeciąganiu liny oraz skokach na skakance, prowadzonych przez animatorów z krynickiego kurortu Słotwiny Arena.

Od godz. 16:30 w Strefa Dzieci dostępna już dla wszystkich, przywitała najmłodszych seansami bajek „Hutosie” oraz „Wilk i Zając”, przekazanymi przez sklep Bajkowa TV. W piątkowe popołudnie dzieci mogły jeszcze zawalczyć o nagrody przed sobotnio – niedzielnymi biegami, biorąc udział w quizie “Gorący Ziemniak” wyd. Alexander, turnieju z karciną grą Cortex wyd. Rebel oraz odpowiadając na pytania z zagadek Czuczu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Mały sportowiec Festiwalu Biegowego na 8”, w której mali sportowcy mieli za zadanie, zbierać na specjalnych kartach pieczątki za różne aktywności dostępne w Strefie Dzieci. W sobotę już od rana dzieci biegały po Strefie, uczestnicząc w turniejach i quizach w Strefie gier planszowych, konkurencjach sprawnościowych w Strefie Ruchu oraz konkursach w Strefie malowania.

Nie było też malucha, który ominąłby strefę Pyszna Zabawa z Leibniz ZOO. Tu po odpowiedzeniu na pytania dotyczące zwierzątek, będących bohaterami Leibniz ZOO, lub rozwiązaniu zadania rysunkowego, każdy uczestnik otrzymywał ciasteczka. Do wyboru były smaki maślany, kakaowy lub cynamonowy.

Dodatkowa pieczątka należała się oczywiście, także za udział w Biegach Dzieci. A było o co, powalczyć! Pośród wszystkich uczestników zabawy rozlosowaliśmy ponad 400 nagród wśród których były m.in; gry planszowe wyd. Piatnik, wyd. Alexander, quizy edukacyjne Czuczu i XPlore Team, wyd. Hobbity oraz Rebel, książki czołowych wydawnictw dla dzieci oraz gadżety ufundowane przez Partnerów Festiwalu Biegowego firmę Koral, PKO oraz ciasteczka Leibniz ZOO. Co najważniejsze, żaden uczestnik zabawy nie wyszedł z pustymi rękami!

Ale nie tylko dzieci angażowały się w zapełnianie pieczątkami kart „Małego Sportowca Festiwalu Biegowego na 8”. Również rodzice wspierali swoje pociechy, biorąc udział w organizowanych quizach rodzinnych z grą wyd. Piatnik „Activity” oraz zabawie z klockami Bioblo. Świetnie się przy tym bawiąc, cierpliwie i w skupieniu układali biegową trasę Bioblo z których najdłuższa miała aż 206 klocków!

Strefa Dzieci 8 PKO Festiwalu Biegowego tętniła życiem, jak cała Krynica przez całe trzy dni sportowych zmagań. A jak było – zapraszamy do galerii zdjęć.

Zespół Strefy Dzieci 8. PKO Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce