Wyrób dziecku Kartę Zdrowia Sportowca

 

Wyrób dziecku Kartę Zdrowia Sportowca


Opublikowane w pt., 16/01/2015 - 12:10

Zaszczepienie dzieciom miłości do biegania to piękna idea. Nasza pociecha będzie zdrowsza, będziemy też mieli partnera do treningu. Trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie dzieci i młodzież do 21. roku życia uprawiająca sport częściej i intensywniej niż na zajęciach WF, powinny bezwzględnie mieć Kartę Zdrowia Sportowca.

Dokument taki zawiera dane osobowe oraz potwierdza, że młody człowiek może uprawiać daną dyscyplinę sportową. Wystawia ją i aktualizuje lekarz medycyny sportowej. Jeżeli w danej okolicy nie ma takiego, należy poszukać lekarza posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Procedura nie jest najprostsza – wszak to jednak służba zdrowia – ale nie jest też szczególnie skomplikowana. Najpierw udajemy się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do poradni medycyny sportowej. Na tym etapie wskazujemy, jaką dyscyplinę sportu zamierza uprawiać nasza latorośl. W poradni już trzeba się troszkę naczekać, nawet kilka tygodni, dlatego najlepiej zabrać się za to właśnie teraz. Na wizytę należy zabrać wyniki badań krwi (morfologia + OB), moczu, EKG oraz wypełnioną ankietę o stanie zdrowia dziecka. Jeżeli wszystko będzie się zgadzało, młody sportowiec otrzyma kartę zdrowia, która będzie ważna pół roku.

ŁZ

fot. Archiwum


Sportową aktywność rodzin wspiera w naszym portalu:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce