Trasy Biegowe

Aktualności Trasy Biegowy

Długość ok. 3 km Żwirowa. Plaska. Oświetlona. Nad wodą.   Pozdrawiam Andrzej Hulanicki, Ambasador Festiwalu Biegów
Opublikowane: pt., 11/05/2018 - 10:38
Trasa bardzo bliska mojemu sercu. Tu truchtałam przed swoim zwycięskim maratonem w Duisburgu. Na nowo odkryłam ją kilka lat temu, gdy zacięliśmy znów odwiedzać Nadrenię Północną-Westfalię.
Opublikowane: pt., 17/02/2017 - 08:37
Berlin - ulubiona trasa biegowa Ambasadorki Przeglądając swoje dzienniczki treningowe zauważyłam, że mam w Berlinie swoje ulubione trasę biegową. Biegam tu za każdym razem, kiedy odwiedzamy niemiecką stolicę. Biegałam tu już w 1986 roku.
Opublikowane: śr., 15/02/2017 - 14:13
Od listopada do maja każdy biegacz szlifuje silę biegową. Przy krótkim dniu i niskiej temperaturze robi się to bardzo ciężko. W Warszawie jest rozwiązanie - bieganie po schodach. Otwarte treningi organizuje Fundacja Wsparcia RK. Plusy: Regularność – raz w tygodniu (wtorek lub środa w godz. 19 - 21:30)
Opublikowane: pt., 20/01/2017 - 08:42
Są takie trasy Beskidu Sądeckiego, które zawsze zachwycają swoją malowniczością i które za każdym razem odkrywa się na nowo. Tak, jak ta, w Paśmie Radziejowej wiodąca na Niemcową.  Wyruszamy z Piwnicznej, skąd szlakiem koloru żółtego udajemy się na Niemcową. Trasa prowadzi w kierunku zachodnim . Podchodzimy do malowniczo położonych zabudowań należących do piwniczańskich przysiółków Pola, Bziniaki, Jeziory, gdzie możemy jeszcze nacieszyć oko perełkami starej drewnianej zabudowy.
Opublikowane: pon., 03/10/2016 - 09:56

Strony

Trasy Biegowe

O programie

Celem projektu Festiwal Biegów jest wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Małopolski poprzez utworzenie nowego kompleksowego produktu turystycznego o zasięgu regionalnym oraz promowanie aktywnego stylu życia. W ramach projektu został opracowany system tras biegowych obejmujący swym zasięgiem cały region. Trasy funkcjonują m.in. w Krynicy-Zdroju, Piwnicznej-Zdroju, Grybowie, Wysowej-Zdroju czy Rytrze. Na początku każdej trasy biegowej ustawiona jest tablica informacyjna zawierająca informacje o zasadach korzystania z trasy, jej długości i przebiegu. Znajdują się tam także mapa trasy i jej profil. Trasy, poprzez swoją różnorodność: różny stopień trudności i długości, przyciągną biegaczy i turystów z całej Polski.

Program Tras Biegowych Festiwalu Biegów jest projektem, skierowanym do wszystkich,  którym zależy na zdrowiu i prowadzeniu aktywnego trybu życia. Na wyznaczonych trasach organizowane są zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Na zajęciach można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy na temat treningu, odżywiania i zdrowego stylu życia. Zdobyć wiedzę, której nie znajdziesz w książkach o bieganiu. Spotkania są bezpłatne i odbywają się o ściśle wyznaczonych godzinach. Grupa zbiera się i kończy wspólne bieganie pod tablicą informacyjną w danej miejscowości, usytuowaną na starcie każdej trasy. Program Tras Biegowych skierowany jest głównie do amatorów, ale pomaga też przygotować się bardziej ambitnym do pokonania dłuższych dystansów - nawet maratonu!


 Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


REGULAMIN PROJEKTU

1. Z ogólnodostępnych Tras Biegowych może korzystać każdy na własną odpowiedzialność. Dodatkowo zapraszamy na treningi na Trasach Biegowych Festiwalu Biegów osoby, które ukończyły 18 lat. Osoby młodsze mogą wziąć udział w zajęciach tylko w towarzystwie pełnoletnich opiekunów bądź za ich pisemną zgodą.

2. Zajęcia na Trasach Biegowych odbywają się cyklicznie. Terminy zajęć oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.festiwalbiegow.pl

3. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

4. Zajęcia prowadzone są przez trenera, wyznaczonego przez Organizatora.

5. Podczas trwania zajęć uczestnicy są zobowiązani stosować się do zaleceń trenera oraz przestrzegać ustawy ?prawo o ruchu drogowym?.

6. Zaleca się, aby uczestnicy treningów mieli obuwie sportowe i odzież przystosowaną do biegania oraz do aktualnych warunków pogodowych.

7. Trener ma prawo wykluczyć z udziału w zajęciach osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

8. Organizator nie zapewnia szatni ani opieki nad rzeczami osobistymi uczestników zajęć na Trasach Biegowych Festiwalu Biegów.

9. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do uszanowania miejsc, w których odbywają się treningi.

10. Całoroczne korzystanie z Tras Biegowych Festiwalu Biegów jest możliwe z wyłączeniem sytuacji kiedy w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi/administracyjnymi lub innymi uczestnicy narażeni byliby na urazy zagrażające ich zdrowiu lub życiu lub inne niebezpieczeństwo. W razie wystąpienia ww. okoliczności korzystanie z Tras Biegowych Festiwalu Biegów odbywa się na własne ryzyko korzystającego.

11. Organizatorem i Administratorem Tras Biegowych Festiwalu Biegów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich z siedzibą w Warszawie, ul. Solec 85, kod 00-382.

12. Fundacja Instytut Studiów Wschodnich nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób korzystających z Tras Biegowych Festiwalu Biegów, zarówno biegaczy indywidualnych jak również prowadzących i uczestników zajęć biegowych.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce