Aplikacje dla biegaczy

 

Aplikacje dla biegaczy


Opublikowane w wt., 02/04/2013 - 14:52

Aplikacje dla biegaczyTelefony komórkowe mają już moc obliczeniową całkiem niezłych komputerów i pozwalają instalować najróżniejsze programy. Dla każdego biegacza przydatne będą te, które pomogą w treningu biegowym. Oczywiście nie pobiegną za nas, ale wystąpią w roli elektronicznego trenera. Wielu ludzi nie rozstaje się z komórką również podczas treningu bo chcą być w kontakcie, albo słuchają muzyki, czemu by więc nie wypróbować aplikacji dla biegaczy.

  1. Runkeeper

Runkeeper to jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród biegaczy. Nie jest jednak ograniczona tylko do biegania. Może służyć chodziarzom, rowerzystom, narciarzom i wielu innym sportowcom. Wykorzystuje GPS do ustalenia pozycji i śledzenia trasy jaką się poruszamy. Pozwala na zliczanie kilometrów, czasu, oraz tempa. Możemy zaprogramować sobie konkretny trening a Runkeeper będzie śledził postępy i poinstruuje co trzeba robić np. przyspieszyć lub zwolnić. Aplikacja przelicza również kalorie jakie spaliliśmy w czasie biegu, co może przydać się również tym, którzy chcą nieco schudnąć w ruchu. Co ważne Runkeeper ma osobną opcję treningową dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Runkeeper ma własną stronę (www.runkeeper.com), gdzie po rejestracji możemy podzielić się wynikami i porównać je z innymi biegaczami. Pochwalić się osiągnięciami czy przebytą trasą, możemy również bezpośrednio na Facebooku, czy Twitterze.

Runkeeper współpracuje z pulsometrem Polar WearLink+.

System: Android, iOS,

Cena: Darmowa

  1. Endomondo

Świat dla fanów endorfin to Endomondo (www.endomondo.com), tutaj podzielimy się swoimi wynikami, treningami, statystykami, albo weźmiemy udział w konkursach. Podobnie tutaj oprócz biegania mamy do wyboru również inne sporty jak rower, chód, jazda na rolkach, golf, czy mniej oczywiste pływanie i boks. Aplikacja współpracuje z pulsometrami Polar Wearlink, oraz Zephyr, dzięki czemu dane treningu są jeszcze dokładniejsze i pozwalają na budowanie bardziej szczegółowych statystyk. Znajomi mogą dopingować nas w czasie naszego biegu, wpisując krótkie komunikaty, które po chwili docierają do odbiorcy. Swoimi wynikami oczywiście możemy dzielić się w najpopularniejszych serwisach społecznościowych.

System: Android, iOS, Symbian, Blackberry

Cena: darmowa, wersja Pro ok. 21 zł

  1. Sports Tracker

Sports Tracker przystosowany jest do obsługi wielu różnych sportów, w tym biegania. Pomaga tworzyć statystyki, śledzić trasę, określać prędkość i tworzyć plany treningowe. Wszystkim możemy dzielić się w serwisach społecznościowych lub na dedykowanej stronie www.sports-tracker.com. Tutaj również można kupić dedykowane akcesoria, które oferuje producent aplikacji. Sports Tracker dysponuje dokładnymi mapami, na których możemy obejrzeć nasz zakończony właśnie bieg. Podglądając innych użytkowników, można poznać inne ciekawe i uczęszczane trasy.

System: Symbian, Android, Windows Phone 7, iOS,

Cena: Darmowa

  1. Garmin Fit

Wiodący producent sprzętu GPS również oferuje nam aplikację na komórkę dzięki, której możemy śledzić swoje treningi. Garmin Fit pozwala oglądać przebytą trasę na mapie, określa dokładnie naszą pozycję, oblicza czas, spalone kalorie i przebyty dystans. Wszystkie wyniki możemy przesłać na http://connect.garmin.com/ i podzielić się nimi z innymi użytkownikami serwisu. Przed rozpoczęciem treningu możemy wybrać swoją ulubioną muzykę, której chcemy słuchać. Garmin Fit to aplikacja o podstawowych funkcjach, ma tylko to co jest potrzebne biegaczowi. Nieco więcej opcji dostępnych jest w wersji abonamentowej.

System: Symbian, Android, iOS

Cena: darmowa, rozszerzona na abonament

  1. Runtastic

Runtastic (http://www.runtastic.com/) oferuje dwie wersje aplikacji: podstawową i profesjonalną (płatną). Obie pozwalają śledzić bieg, tempo, przewyższenie, bicie serca i spalone kalorie. Elektroniczny trener i szczegółowe statystyki pomagają motywować się do działania. Wszyscy, którzy chcą nieco schudnąć docenią wyliczenia jakie pozwala robić Runtastic, a co za tym idzie lepiej dostosowywać trening do swoich celów. W wersji płatnej jest jeszcze kilka dodatkowych opcji jak na przykład widok mapy 3D, na której zaznaczona jest trasa.

Runtastic ma również swoje wersje dedykowane do innych rodzajów treningów jak robienie pompek, przysiadów, jazda na rowerze, chód, itp.

System: iOS, Android, Windows Phone 7, BlackBerry,

Cena: darmowa, wersja Pro ok. 21 zł

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce