Odblaski dla biegaczy

 

Odblaski dla biegaczy


Opublikowane w wt., 02/04/2013 - 09:56

Odblaski dla biegaczyMimo zbliżającej się wiosny i wydłużającego się dnia nie możemy zapominać o noszeniu odblaskowych elementów. Część biegaczy trenuje wieczorami, albo w złych warunkach pogodowych. W takim otoczeniu jesteśmy słabo widoczni dla kierowców, rowerzystów i innych użytkowników dróg oraz ścieżek. Zgodnie ze statystykami policyjnymi w warunkach ograniczonej widoczności liczba wypadków z udziałem pieszych wzrasta o 30%.

Kierowcy w świetle reflektorów mogą zobaczyć biegacza dopiero z odległości 20-30 metrów. Przy prędkości 50 km/h daje to niewielkie szanse na zatrzymanie się lub wyminięcie pieszego na czas. Elementy odblaskowe znacznie wydłużają ten dystans. Dzięki nim kierowca zauważy nas już z 200 metrów, a często nawet z 500 m.

W sklepie dla biegaczy dostępne są elementy zwiększające naszą widoczność w czasie treningu biegowego. Paski, zakładane (zatrzaskiwane) na ramionach lub nogawkach, kamizelki i inne. Warto nosić takie elementy na ramionach i nogach dzięki temu widać je z przodu, z tyłu i z boku. Ruszają się razem z nami co dodatkowo zwraca uwagę. Kupując ubranie do biegania trzeba również zwrócić uwagę by znajdowały się tam elementy odbijające światło. Na szczęście większość z oferowanych przez wiodące firmy butów i ubrań mają odblaski wmontowane fabrycznie.

Ceny elementów odblaskowych zaczynają się od kilkunastu złotych. Często można je otrzymać za darmo w czasie akcji policji lub promocji jakiejś znanej marki dla biegaczy. Warto zainwestować kilka złotych w odblaski bo mogą kiedyś uratować nam życie.  

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce