Wyznaczanie trasy do biegania z Jogging Planer

 

Wyznaczanie trasy do biegania z Jogging Planer


Opublikowane w pon., 15/04/2013 - 16:12

Jogging PlanerNa razie aplikacja jest raczej ciekawostką ale powoli się rozwija i może niedługo stać się bardzo przydatna. Joggin Planer opierając się na mapach Google pozwala nam wyznaczać trasy do biegania. Wystarczy najechać na miejsce na mapie, lub wybrać miejscowość, która nas interesuje. Później trzeba zaznaczyć punkt, z którego będziemy startować. Pod mapą znajduje się suwak, na którym możemy zaznaczyć jaki dystans nas interesuje. Program wyznaczy nam trasę, która rozpocznie się w wyznaczonym miejscu, będzie miała odpowiednią liczbę kilometrów i zakończenie w tym samym miejscu w którym zaczęliśmy. Niestety opracowanie trasy będzie odbywało się całkowicie przypadkowo. Program wybiera ulice, ścieżki biorąc pod uwagę jedynie ich długość i to czy razem tworzą żądaną długość. To oznacza, że zaproponowana trasa może być całkowicie nieprzydatna albo wręcz przeciwnie całkiem przyjemna.

Niedawno dodaną funkcjonalnością jest wykres zmiany wysokości. Jeśli na drodze biegu znajdują się jakieś wzniesienia to dostaniemy o tym dokładną informację.

Na zwiększenie przydatności programu na pewno wpłynęłaby możliwość zmiany i przesuwania poszczególnych punktów trasy. To pozwoliłoby dostosować drogę do naszych potrzeb, jednocześnie mielibyśmy zmierzony dystans i zmiany wysokości. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zmiany wprowadzane na stronie będą uwzględniały w przyszłości takie poprawki.

http://tjp.adgent.com/

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce