7 sposobów na trening, gdy jest poniżej zera

 

7 sposobów na trening, gdy jest poniżej zera


Opublikowane w czw., 31/10/2013 - 15:39

Wprawdzie pogoda nam dopisuje, ale nieuchronnie zbliżają się z dni, kiedy termometr wskaże temperaturę poniżej zera. To jednak nie jest powód, by rezygnować z biegania, zwłaszcza że w zimnym otoczeniu szybciej spalamy kalorie, a do tego trening na zewnątrz pozwala uniknąć sezonowej depresji. Miesięcznik „Health and Fitness” zapytał sportowców i instruktorów z klubów fitness, jak się przygotować do treningu, gdy na zewnątrz zapanuje mróz. W ten sposób zebrał siedem sposobów na pokonanie zimna.

1. Zrób rozgrzewkę, zanim wyjdziesz z domu

Zrób kilka ćwiczeń w komfortowych warunkach. Porządnie się rozgrzej. Po takim wstępie, mróz doda ci energii do ćwiczeń i nie zniechęci cię do treningu.

2. Dostosuj trening do sytuacji

Lepiej unikać ćwiczeń, przy których łatwo poczuć chłód. Lee Greenal z klubu PureGym sugeruje, żeby zrezygnować z interwałów. Jego zdaniem wszelkie ćwiczenia o zmiennej intensywności, gdy na przemian rozgrzewamy i schładzamy spocone ciało, trzeba odłożyć do wiosny. Podczas zimowego treningu najlepiej pozostawać przez cały czas w ruchu.

3. Myśl pozytywnie

Taką radę zaproponowała biegaczka i snowboardzistka. Nie jest łatwo wyjść z domu, gdy na zewnątrz jest ciemno i deszczowo. Myśl o tych wszystkich endorfinach, które zaleją twoje ciało po treningu, a w czasie biegu skup się na tym, jak dobrze ci idzie i nie myśl o chłodzie.

4. Noś się warstwowo

Jak wiadomo nie ma złej pogody, jest tylko źle dobrane ubranie. Noś kilka warstw odzieży technicznej, która dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz. Najważniejsza jest pierwsza warstwa. Musi utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i nie dopuszczać do przepocenia. Oferta rynkowa jest bogata. Na pewno znajdziesz odpowiednią bieliznę termiczną.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce