Adidas Supernova Glide 6 Boost [RECENZUJE MATEUSZ BARAN]

 

Adidas Supernova Glide 6 Boost [RECENZUJE MATEUSZ BARAN]


Opublikowane w wt., 20/05/2014 - 09:08

Wraz z początkiem przygotowań do dalszej części sezonu, po dziesięciodniowej przerwie od biegania, zacząłem biegać w nowych butach treningowych marki Adidas. Adidas Supernowa Glide 6 Boost. Już w chwili wejścia na rynek ten model bardzo mi się spodobał.

Jako typowy but treningowy mający bardzo dużą amortyzację, co pozwala moim stawom lepiej znosić częste bieganie na asfalcie i po chodnikach. Porównując je do moich wcześniejszych butów tej marki, których podeszwa zrobiona była z AdiPrene’u, ciężko jest mi nie zauważyć sporej różnicy między nimi.

Technologia Boost, która już stosunkowo długi czas jest na rynku, nie jest przereklamowana. Biegam w tych butach dopiero ponad 3 tygodnie, jednak udało mi się w nich zrobić praktycznie cała gamę treningów jak i wziąć udział w zawodach. Chyba nie muszę wspominać i opisywać, że takie buty są świetne na powolne rozbiegania.

Równie dobrze sprawdzają się na treningach tempowych jak i zawodach na 5 km. Mam również w zwyczaju po spokojnych treningach robić przebieżki (2-4x200 metrów), najczęściej biegam je na tempie 2:30-2:40 min/km, więc właściwie szybciej od mojego rekordu życiowego. Nie chcę porównywać ich do butów startowych, bo nie ma to większego sensu. But używam przy spokojnych wybieganiach, mimo to nie tracę w nim prędkości.

Kolejnym bardzo pozytywnym faktem jest znikomy poślizg na mokrej nawierzchni. Ostatnie tygodnie pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Jedyny plus to brak upałów, jednak ciągły wiatr i deszcz nie pomagały w treningach. Mimo sporej ilości wody, w większość zakrętów wchodziłem ze spokojna głową dlatego uważam, że „test poślizgu” buty zdały bardzo dobrze.

Dzięki bardzo dużej amortyzacji biegacze spadający na piętę zyskali możliwość ograniczenia wstrząsów i rotacji w stawach kończyn dolnych. Z pewnością pozwoli to w większym stopniu uniknąć kontuzji związanym z tego typu urazami.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce