Aktywuj się w Gdańsk Maratonie i potrenuj z mistrzem

 

Aktywuj się w Gdańsk Maratonie i potrenuj z mistrzem


Opublikowane w wt., 20/01/2015 - 11:23

Zapisy do gdańskiej imprezy debiutującej na biegowej mapie Polski – 1. PZU Gdańsk Maraton – wystartowały z impetem. W ciągu pierwszego dnia od startu rejestracji zapisało się ponad 1000 biegaczy. To nie jedyna dobra wiadomość Płynąca do Nas z Pomorza.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w akcji „Aktywuj się w Maratonie”, czyli bezpłatnym cyklu przygotowań do startu pod okiem trenerów i instruktorów. Poprowadzi je utytułowany, czynny maratończyk, zdobywca tytułów Mistrza Polski Radosław Dudycz.

Projekt "Aktywuj się w maratonie" to oferta dla biegaczy, która łączy praktykę i teorię. Chętni będą mogli skorzystać z ogólnodostępnych treningów biegowych jak i z cyklu wykładów z zakresu treningu, diety czy najczęstszych kontuzji biegacza.

Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu (środa, niedziela). Uczestnicy będą realizować autorski program treningowy Radosława Dudycza. W zależności od liczebności i poziomu wytrenowania biegaczy, nastąpi podział na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. „Pod okiem mistrza oraz wykwalifikowanych trenerów, każdy z biegaczy będzie mógł realizować zadania treningowe i korygować swoje niewłaściwe nawyki ruchowe. Różnorodność zastosowanych środków i metod treningowych sprawi, że zajęcia będą ciekawe i efektywne” zachęcają organizatorzy.

Harmonogram treningów:

Ponadto raz w miesiącu organizowane będą otwarte wykłady o tematyce biegowej w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, ul. 3 Maja 25 A, sala nr A-1, parter. Pierwszy wykład odbędzie się w piątek 23 stycznia o godz. 18:00. Terminy pozostałych wykładów będą podawane na bieżąco na stronie pzugdanskmaraton.pl.

Wspólnym celem trenerów i uczestników zajęć jest start w 1. PZU Gdańsk Maratonie oraz kolejnych edycjach tej imprezy. Zapraszają Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz PZU sponsor tytularny imprezy.

1. PZU Gdańsk Maraton odbędzie się 17 maja. Szczegółowe informacje o zawodach znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce