AZS AWF chce szkolić biegaczy amatorów

 

AZS AWF chce szkolić biegaczy amatorów


Opublikowane w śr., 25/09/2013 - 11:46

AZS AWF Warszawa otwiera się na początkujących biegaczy, którzy nigdy w życiu nie mieli nic wspólnego z lekkoatletyką. Rozpoczęły się zapisy na treningi prowadzone przez doświadczone trenerów związanych z uczelnią: Grzegorza Wronę, Andrzej Wołkowyckiego i Janusza Wąsowskiego. Koszt zaczyna się od 100 złotych. Jednak dla grup przewidywane są rabaty.

Argumentem przemawiającym za treningami na AWF są trenerzy. Przy Marymonckiej o naszą formę zadba np. specjalista od długich dystansów - Grzegorz Wrona, który już wychował wielu dobrych zawodników. W Polonii Warszawa był pierwszym trenerem Yareda Shegumo, którego poprowadził do pierwszych sukcesów (rekord Polski w biegu na 3000 metrów na hali). Zajęcia prowadzić będzie też obecny trener Yareda i były trener kadry narodowej kobiet w maratonie - Janusz Wąsowski. W sztabie szkoleniowym jest także kierownik lekkoatletycznej AZS AWF – Andrzej Wołkowycki. - Możemy spotykać się grupowo, lub możemy przeprowadzać indywidualne konsultacje. Jeśli ktoś się będzie chciał skonsultować na poziomie rekreacyjnym to nie będzie problemu. Możemy też pomóc w bardziej zaawansowanych przygotowaniach. Jeśli ktoś będzie chciał zredukować tkankę tłuszczową, to mu pomożemy, jeśli ktoś będzie złamać 3 godziny w maratonie, to też go poprowadzimy – mówi trener Grzegorz Wrona.

Kolejnym atutem są tereny akademii. Do wykorzystania są dwie bieżnie – jedna tartanowa i druga żużlowa obok boiska do rugby ( 500 metrów), pętla asfaltowa 1500 metrów dla maratończyków, hala do lekkiej atletyki (w godzinach wieczornych). Do dłuższego wybiegania jest też obok lasek, w którym często trenują zawodnicy AZS AWF. - Znamy doskonale te tereny, bo pracujemy tu codziennie. To jest dobre miejsce do przeprowadzenia treningu. Wszystko mamy pod ręką – dodaje Grzegorz Wrona.

Minusem w porównaniu z treningami na Agrykoli jest to, że stadion przy Myśliwieckiej jest otwarty i grupy spotykają się w większości bezpłatnie. Natomiast na AWF udział w zajęciach będzie kosztował od 100 złotych wzwyż.  Są już jednak pierwsi chętni. Zajęcia mają ruszyć w połowie października.

Nikt w klubie nie ukrywa, że oprócz pomocy w treningu liczy się na podreperowanie stanu budżetu sekcji lekkoatletycznej AZS AWF.

Pytania w sprawie zapisów można składać, pisząc na klubowego maila sekretariat@azsawf.com. Więcej informacji wkrótce na stronie AZS AWF Warszawa.  

RZ

         

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce