„Bezkompromisowa” pianka dla biegaczy amatorów

 

„Bezkompromisowa” pianka dla biegaczy amatorów


Opublikowane w wt., 05/03/2019 - 13:13

EVA, Boost, Fresh Foam, Solyte, MicroG, Charged, HOVR… sprężynujące, akumulujące energię, o różnym stopniu amortyzacji i komfortu. Wydawać by się mogło, że sektorze pianek, z których budowane są podeszwy naszych butów do biegania wymyślono już wszystko. Tymczasem na rynku zadebiutował kolejny model – Helion™. Szwajcarski wynalazek ma być złotym środkiem dla osób które chcą czuć się bezpiecznie na trasie, ale też komfortowo pokonywać kolejne kilometry.

Piankę Helion™ wprowadziła na rynek mało popularna marka On. Na rynek trafiła właśnie nowa seria obuwia tej firmy – Cloudswift. Jak twierdzą twórcy, podkreślając szwajcarskie pochodzenia marki, dzięki nowej piance ich but jest miękki i wygodny w lądowaniu, a przy tym sztywny i trwały w użytkowaniu. Równocześnie jest lekki i odporny na działanie temperatury. W „przeciwieństwie do innych pianek”, Helion ma być „bezkompromisowy” – podkreślają twórcy.

Helion™ „powstała z myślą o wysokiej wydajności” w bieganiu, niemniej przeznaczona jest nie dla elity, a dla „biegaczy miejskich” (urban runners) – jak informuje szwajcarska marka. Ma ona pozwalać biegaczom „eksplorować miasto w lekkim, szybkim i zwinnym bucie” a przy tym zapewniać pełną ochronę stopy.

Kluczem do „bezkompromisowości” nowego obuwia - jak wyjaśniają twórcy - ma być specjalna struktura pianki, złożona z miękkich i elastycznych oraz twardych komponentów (niestety On nie zdradza jakich, czemu zresztą trudno się dziwić). Materiał ma zapewniać „większą trwałość bez zwiększania masy i odbicie bez rezygnacji z amortyzacji”. Ma też zachowywać swoje właściwości zarówno w upale jak i chłodzie. Powstał, bo – jak wyjaśniają twórcy – żadna z dostępnych dziś na rynku pianek nie spełniała w stu procentach ich oczekiwań.

Wysoką wydajność buda ma zapewniać także specjalna konstrukcja podeszwy, z przetłoczeniem w jej środkowej części (tzw. kanałem centralnym) i poduszkami w kształcie chmury, zginającymi się w określonym kierunku. – Podczas gdy poduszki zapadają się ukośnie, aby zwiększyć poziomą amortyzację, wzmocnienia z kauczuku zapewniają lepszą przyczepność stopy na asfalcie. W przedniej części podeszwy poduszki łączą się z kanałem centralnym, zapewniając bardziej kierunkowe odpychanie bez utraty energii – wyjaśniają twórcy,

– Pianka Helion™ łączy w sobie właściwości o wysokiej wydajności, zapewniając trwałość i odbicie na poziomie, który wcześniej był niemożliwy – zachwala nową konstrukcję CEO firmy On Olivier Bernhard, trzykrotny zwycięzca imprez serii Ironman, ośmiokrotny mistrz świata w duathlonie. – Jako biegacz chcesz, by twój but zachowywał się najlepiej jak może, byś sam mógł krzesać z siebie to co najlepsze – podkreślił 50-latek, obwołany swego czasu najlepszym szwajcarskim zawodnikiem startującym na dystansie Ironman.

Czy, a jeśli tak, to jak skuteczna jest pianka Helion™ przekonamy się zapewne po tym, jak pierwsze egzemplarze Cloudswift trafią do testerów. Seria zadebiutowała na szwajcarskim rynku 28 lutego, z ceną 159 euro (ok. 680 zł). Nie wiadomo czy, kiedy i w jakiej cenie produkt będzie dostępny w Polsce, jakkolwiek istnieje możliwość zamówienia buta przez internet, na stronie marki: www.on-running.com.

Źródło: On


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce