Bezpieczne i zdrowe dziecko. Rusza akcja „Bezpieczne wakacje z PZU”

 

Bezpieczne i zdrowe dziecko. Rusza akcja „Bezpieczne wakacje z PZU”


Opublikowane w pt., 28/06/2019 - 09:35

W ostatni weekend czerwca PZU rozpoczyna w nadmorskich miejscowościach kolejną edycję akcji „Bezpieczne wakacje z PZU”. Przez siedem weekendów rodzice i dzieci wypoczywający na polskim wybrzeżu oraz w Olsztynie będą mogli wziąć udział w licznych zajęciach sportowych, konkursach i przedstawieniach z Niestraszkami.

Celem akcji PZU jest propagowanie wśród dzieci i dorosłych bezpiecznych zachowań na drodze, nad wodą i w górach, wskazanie najczęstszych zagrożeń jakie można spotkać podczas wakacji oraz zmniejszenie ilości wypadków w trakcie podróży.

PZU razem ze Słoneczną Stacją Polsatu będą uczyć dzieci i rodziców, jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach i jak przeciwdziałać zagrożeniom podczas wakacji. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PZU” w sześciu nadmorskich miejscowościach oraz na Warmii zostaną zorganizowane specjalne wydarzenia. Inauguracja cyklu rozpocznie się 29 czerwca w Kołobrzegu a zakończy w drugi weekend sierpnia w Stegnie.

 • Kołobrzeg – 29 - 30 czerwca
 • Ustronie Morskie – 06 – 07 lipca
 • Jarosławiec – 13 -14 lipca
 • Hel – 20 - 21 lipca
 • Olsztyn – 27 – 28 lipca
 • Jantar – 03 – 04 sierpnia
 • Stegna – 10 – 11 sierpnia

W każdym z miast, do których zawita PZU razem ze Słoneczną Stacją Polsatu, pojawi się pięć specjalnych stref PZU, w których każdy z odwiedzających znajdzie coś dla siebie:

 • Strefa Zdrowie, w której specjaliści PZU Zdrowie będą udzielać bezpłatnych porad w zakresie dietetyki, dermatologii i fizjoterapii. Będzie można zbadać i poddać analizie skład masy swojego ciała, wykonać badania dermatoskopowe oraz skorzystać z masażu relaksacyjnego.
 • Strefa Sportu dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej, zaoferuje ćwiczenia sportowe na trampolinach fitness, a także taneczne zajęcia zumby czy relaksującej jogi.
 • Strefa Relaksu zapewni dogodne warunki do odpoczynku i złapania chwili wytchnienia na leżakach plażowych i dużych pufach PZU.
 • Strefa Bezpieczeństwa Niestraszków czyli bajkowy świat dla dzieciaków, w którym animatorzy w strojach Niestarszków, dzięki grom, zabawom i konkursom będą uczyć dzieci i rodziców jak bezpiecznie zachowywać się w różnych wakacyjnych sytuacjach i jak przeciwdziałać zagrożeniom. Niestraszki przygotują też dla najmłodszych interaktywne przedstawienia edukacyjne poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa.

- Według badań przeprowadzonych na zlecenie PZU, aż trzy czwarte rodziców uważa, że na dzieci w trakcie wakacji czyha dziś więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli dziećmi. Warto zaznaczyć, że co drugi rodzic uważa, że kiedy sam był dzieckiem, to miał więcej wolności niż „dzisiejsze" dzieci. Mimo to, aż dwie trzecie rodziców chciałoby, żeby ich pociechy spędzały wakacje tak jak oni.  Aż 79% dzieciaków spędza wakacje z rodzicami, a 64 proc. rodziców obawia się, że dziecku pod wpływem wrażeń zabraknie wyobraźni, może zachowywać się nieostrożnie i ulec nieszczęśliwemu wypadkowi - mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie. 

Szczegółowy harmonogram akcji "Bezpieczne wakacje z PZU" - TUTAJ

źródło: PZU


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce