Biegamy we Wrocławiu zaprasza do wspólnych treningów

 

Biegamy we Wrocławiu zaprasza do wspólnych treningów


Opublikowane w śr., 02/07/2014 - 08:57

Bieganie jest jak mafia. Jeśli się przyłączysz, to zostajesz w niej na zawsze. Nie ma odwrotu. Te słowa idealnie oddają ideę klubu sportowego „Biegamy we Wrocławiu”, który powstał 2 grudnia 2013 roku, a jego założycielem jest Karol Korczyński – pomysłodawca portalu biegowego o tej samej nazwie, partnerskiej strony Festiwalu Biegów.

Dlaczego nasz klub jest jak mafia? Dlatego, że każdy, kto do niego dołączy, nie wyobraża już sobie życia bez klubu. Klub zrzesza „samotnych” biegaczy, którzy chcą realizować swoją pasję wśród innych ludzi kochających ten sport.

Obecnie jest nas ponad 60 osób, z czego zdecydowana większość bierze czynny udział w zorganizowanych zawodach biegowych. Jednak nie jesteśmy zwykłym klubem sportowym. Naszym celem oprócz biegania, które oczywiście jest na pierwszym miejscu, jest także nawiązywanie nowych znajomości w środowisku biegowym. Organizujemy imprezy integracyjne, dzięki którym możemy się bliżej poznać, a w sytuacjach trudnych, takich jak kontuzje, możemy liczyć na pomoc i poradę bardziej doświadczonych członków klubu.

Mówimy o sobie raczej jak o rodzinie, niż jak o klubie. Łączy nas wspólna pasja i miłość do biegania, ale relacje międzyludzkie są dla nas równie ważne. Wspólnie planujemy starty w ważniejszych zawodach biegowych, organizujemy wyjazdy na imprezy biegowe poza Wrocławiem. W maju, nad jeziorem Mietkowskim, odbył się pierwszy obóz rekreacyjno-biegowy naszego klubu.

Na trasie, jak i podczas zawodów, jesteśmy łatwo rozpoznawalni ponieważ członkowie klubu startują w niebieskich koszulkach z logiem oraz własnym imieniem. Spotykamy się na wspólnych treningach, przynajmniej raz w tygodniu. Termin i miejsce ustalamy wcześniej tak, aby dostosować go do jak największej liczby osób. Częstym miejscem treningów jest wrocławski parkrun, który odbywa się w każdą sobotę. Na naszych treningach nie brakuje nigdy dobrego humoru, a tempo jest dostosowane również do początkujących i wolniejszych biegaczy. Czasem dzielimy się na mniejsze grupy, a każda z nich biegnie w różnym tempie.

Aby podnieść wyniki, wprowadziliśmy wewnętrzną, zdrową „rywalizację” na ilość pokonanych kilometrów w ciągu każdego miesiąca. Każdy, kto chce brać udział w tym systemie, musi udokumentować wszystkie swoje treningi, pod koniec miesiąca wyniki są zliczane a najlepsi oprócz miejsca na podium otrzymują drobne nagrody. System ten mobilizuje klubowiczów do częstych treningów i do pokonywania coraz dłuższych dystansów.

Nasz klub aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. Do tej pory pomogliśmy w organizacji biegu dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Dołączyliśmy do zbiórki pieniędzy na remont Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu i zebraliśmy pluszaki, które trafiły do dzieci w klinice. Podczas II Nocnego Wrocław Półmaratonu wsparliśmy Sferę Biegania, która otrzymała wyzwanie od Ferratum Banku. Aktualnie planujemy kolejne akcje, mające na celu pomoc potrzebującym.

Z każdym miesiącem nasza biegowa „rodzina” staje się liczniejsza, a na trasach można zobaczyć coraz więcej „niebieskich”. Nasz klub to połączenie sportowej pasji z budowaniem pozytywnych relacji międzyludzkich. Mamy pomysły i plany na rozwój naszego klubu. Nie chcesz już biegać sam? Dołącz do nas! Przyjmiemy każdego, kto kocha biegać!

Aneta Bukowska, Biegamy we Wrocławiu (www.biegamy.wroclaw.pl)
 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce