Bieganie bez obciążania stawów? Glidecycle

 

Bieganie bez obciążania stawów? Glidecycle


Opublikowane w pon., 21/11/2016 - 09:08

Rewolucja w treningu zapoczątkowana przez bieżnię antygrawitacyjną ma kolejny wątek. Poznajcie Glidecycle.

Glidecycle przypomina rower, ale dedykowany jest w całości biegaczom. Zapewnia podparcie ciału podczas biegu (tułów spoczywa na siodełku podwieszonym na ramie), zmniejszając siłę nacisku na podłoże (nogi swobodnie operujące na ziemi). A co za tym idzie - na stawy trenującego. 

Jak zapewnia producent, sprzęt zapewnia warunki treningowe zbliżone do samego biegania, jednocześnie ograniczając ryzyko urazu poprzez eliminacje czynnika (nad)wagi. Stawy użytkownika Glidecycle są odciążone w stopniu pożądanym przez niego. 

Glidecycle przeznaczony jest dla biegaczy rekreacyjnych i do treningu uzupełniającego (cardio, multikierunkowy trening typu core, cross trening). - Przywraca radość z biegania i wspiera utratę wagi - wskazuje producent. 

Nie da się ukryć, że sprzęt jest innowacyjny i przykuwa uwagę. Opinie użytkowników sugerują, że znakomicie sprawdza się w swojej roli, choć wyraźnie nie angażuje wszystkich mięśni, które pracują podczas klasycznego biegania. Jako sprzęt rekreacyjny sprawdza się za to znakomicie. 

Ceny Glidecycle zaczynają się od 1449 dolarów. 

Strona producenta: www.glidecycle.com

red.


Festiwal Biegów - Wszystko co chcesz wiedzieć o bieganiu

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce