CES 2016 dla biegaczy: Od mądrego stanika...

 

CES 2016 dla biegaczy: Od mądrego stanika...


Opublikowane w śr., 13/01/2016 - 09:06

Consumer Electronics Show (CES) to największe na świecie targi elektroniki użytkowej, które od lat organizowane są w styczniu w Las Vegas. W tym roku to czterodniowe wydarzenie oglądało 170 tys. osób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zaprojektowana przez Chińczyków powietrzna taksówka, nie mniejszym telewizor, który można zrolować i schować do plecaka oraz Faraday Future FFZERO1 – czyli auto o mocy 1000 KM, które napędza silnik elektryczny.

Sporo ciekawych gadżetów przygotowały też firmy zajmujące się aktywnością fizyczną i sportem, w tym bieganiem. Oto niektóre z nich.

UA HealthBox – to pierwszy na świecie inteligentny system, który kompleksowo pomaga osiągać maksymalne postępy w treningach. Stworzony dzięki współpracy HTC i Under Armour z pewnością zainteresuje niejednego zawodnika. System mierzy i monitoruje najważniejsze czynniki wpływające na zdrowie i sprawność takie jak sen, kondycję, poziom aktywności i odżywianie - oraz pomaga nimi zarządzać. Składa się z opaski fitness, pulsometru oraz inteligentnej wagi. Dopełnieniem tego zestawu są przygotowane przez Under Armour buty UA SpeedForm Gemini 2 Record Equipped.

Under Armour Band – ta wchodząca w skład UA HealthBox lekka, estetyczna sportowa bransoletka jest prawdziwym wielofunkcyjnym kombajnem. Mierzy liczbę kroków, pokonany dystans, spalone kalorie, analizuje jakość snu, potrafi pokazać tętno spoczynkowe. Wszystkie wspomniane dane można zobaczyć na niewielkim LED-owym ekranie. Opaska UA Band jest bezszwowa, z wierzchu wykonany z czarnego tworzywa wewnątrz specjalny materiał doskonale odprowadzający wilgoć.

UA Heart Rate – kolejnym elementem zestawu jest kompaktowy pulsometr. Wykorzystując innowacyjną technologię mikroskopijnych zacisków urządzenie jest niewyczuwalne w czasie ćwiczeń. Pasek zapinany na klatce piersiowej i odczepiany sensor umożliwiają użytkownikom monitorowanie intensywności ćwiczeń, poprawianie treningu i precyzyjne obliczanie ilość spalonych kalorii. Zarówno pierwsze jak i drugie urządzenie jest kompatybilne z aplikacją UA Record (dostępnej na Androida i iOS).

UA Scale – całość UA HealthBox dopełnia inteligentna waga. Urządzenie zostało wyposażone w ekran LED. Zastosowana technologia sprawia, że mierzy ono nie tylko wagę, ale także procentową zawartości tkanki tłuszczowej. Scale może obsługiwać maksymalnie 8 użytkowników. Można je łączyć z siecią WIFI. UA HealthBox będzie dostępny w USA od 22 stycznia. Cena 400 dolarów.

UA SpeedForm Gemini 2 Record Equipped – to nowoczesne buty zaprojektowane przez Under Armour (wcześniej testowaliśmy już bazowy model tej serii - zobaczcie niżej). Dzięki zainstalowaniu w podeszwie jednego z nich specjalnego czujnika użytkownik może monitorować liczbę kroków, pokonany dystans oraz ilość spalonych kalorii. Monitoring odbywa się poprzez aplikację UA Record. W wewnętrznej pamięci zachowywane są informacje o pięciu ostatnich treningach. Buty wejdą do sprzedaży 29 lutego. Cena ok 150 dolarów.

OMbra – czyli „inteligentny” stanik. To nowa propozycja dla aktywnych pań przygotowana przez firmę OMSignal. Biustonosz będzie mierzyć puls, tętno, przemierzaną odległość, liczbę spalanych kalorii. Produkt ma być kompatybilny ze specjalną aplikacją OMrun. Na podstawie wysyłanych informacji dotyczących np. treningów użytkowniczki dostaną wskazówki, co należy zrobić, aby poprawić swoje wyniki. Sprzedaż ruszy na wiosnę. Cena 149 dolarów.

Digitsole Smartshoe 01 – przy butach zaprojektowanych przez francuskiego producenta pozostałe modele wydają się przestarzałe niczym trampki z lat 50. XX w. Digitsole Smartshoe 01 to produkt przyszłości. Już sam ich wygląd jest futurystyczny, ale prawdziwe niespodzianki czekają, kiedy założymy je na nogi. Przede wszystkim buty mają ogrzewanie. Potrafią zliczyć pokonany dystans, spalone kalorię, a nawet określić zużycie podeszwy. Wisienką na torcie jest umieszczona z przodu latarka. Oczywiście ładowana bezprzewodowo. Cena: 450 dolarów.

Belty Good Vibes – z pozoru ten produkt nie ma nic wspólnego z aktywnością fizyczną. Wygląda jak zwykły – choć bardzo elegancki - skórzany pasek. Pozory jednak mylą. Belty Good Vibes zaprojektowany przez francuska firmę Emiota to naszpikowany elektroniką niezwykle interesujący gadżet. Produkt wykonano w całości ręcznie, z najwyższej jakości skóry pochodzącej z L’Aiglon. Pasek niczym znane sportowcom opaski fitness – wyposażono w czujniki mierzące m.in. liczbę kroków. Pasek przypomni użytkownikowi o treningu, w innym przypadku o potrzebie odpoczynku i relaksu. Cena: 395 dolarów.

Radar Pace – Intel we współpracy z Oakley stworzyły niezwykłe okulary. Są one przeznaczone dla biegaczy, rowerzystów czy trenujących fitness. Mają one wbudowany system automatycznego trenera, który w czasie rzeczywistym analizuje naszą aktywność fizyczną i udziela porad. Okulary dostarczają nam na bieżąco różnego rodzaju statystyki, dzięki czemu można na bieżąco śledzić swoje postępy i ewentualnie wprowadzać korekty do planu treningowego.

Opr. MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce