Co jeść po treningu. Polecamy kurczaka z makaronem

 

Co jeść po treningu. Polecamy kurczaka z makaronem


Opublikowane w pt., 15/11/2013 - 09:02

Po ostrym treningu niezbędna jest regeneracja. To oczywiste. Biegacze amatorzy mają swoje sposoby - lepsze i gorsze, ale często zapominają o jego bardzo ważnej części składowej. Odpowiednim posiłku. W godzinę po zakończeniu treningu należy zjeść porządny posiłek. Ale nie byle hamburgera z frytkami. Są potrawy, które mogą przyspieszyć regenerację.

Bardzo ważne po wysiłku jest uzupełnienie nie tylko płynów i elektrolitów, ale również zaserwowanie dawki protein i węglowodanów. Dzięki nim mikrourazy mięśni szybciej się naprawią, a mięśnie szybciej się zregenerują. Duża dawka tych zbawiennych substancji znajduje się w makaronie i kurczaku. Połączenie tego w pożywny posiłek to nie tylko udana przygoda kulinarna, ale również gwarancja dobrej regeneracji i przygotowanie do kolejnej dawki treningu.

Węglowodany złożone, których nie brakuje w makaronach (oraz także kaszach, pieczywie, płatkach zbożowych, warzywach korzeniowych czy nasionach roślin strączkowych) to idealne źródło energii dla organizmu wyczerpanego ciężkim treningiem. Wiele osób przedkłada nad nie cukry proste i sacharozę, co jest błędem, ponieważ cukry zapewnią tylko 10% energii, której może dostarczyć ta sama ilość węglowodanów. Makarony to zatem podstawa, o ile nie ma się kłopotów z nietolerancją glutenu, która trafia się u jednej na sto osób, wtedy trzeba poszukać diety bezglutenowej.

Białko powinni jednak przyjmować wszyscy. Składa się z niego 20% tkanki tłuszczowej. Żeby utrzymać masę mięśni po treningu, należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białek. Bardzo dobrze przyswajalne są te znajdujące w się kurczaku.

Oczywiście jedzenie w kółko zwykłych świderków z filetami z piersi kurczaka może się znudzić. Od czego jest jednak kreatywność kucharzy. Dobierając dodatki można swobodnie zmieniać smak potrawy i za każdym razem otrzymywać pełnowartościowy posiłek. Przepisów nie brakuje. Swoje podsyłajcie do nas – możecie przy okazji wygrać ciekawą książkę o bieganiu. Polecamy!

Konkurs: Podziel się przepisem i wygraj książkę!

ŁZ

Fot. sxc.hu

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce