Co zrobić, aby Twoje bieganie miało wartość dla innych i aby Ci inni rozumieli Twoje sukcesy i porażki?

 

Co zrobić, aby Twoje bieganie miało wartość dla innych i aby Ci inni rozumieli Twoje sukcesy i porażki?


Opublikowane w wt., 07/05/2019 - 16:02

To proste, choć takie trudne do przekonania swojej świadomości.

Jeden z moich znajomych jest programistą. Tzn. nie jeden, ale jego dotyczy ta historyjka. Od dłuższego czasu głowił się on nad rozwiązaniem do swojego skomplikowanego kodu, projektując hobbystycznie nowe oprogramowanie. Kiedy pewnej nocy udało mu się temat rozwiązać, miał ochotę wykrzyczeć to całemu światu. Była 3.00 w nocy / rano (jak kto woli), pobiegł do sypialni, budzi żonę licząc na fajerwerki i szał radości. W zasadzie miał ochotę na szampana i spodziewał się, że zostanie koronowany na króla świata. Kiedy wybudzona i zaspana żona usłyszała o jego dokonaniach powiedziała tylko: „Dobrze kochanie, teraz idź spać”. 

W związku z tą historyjką, chcemy Wam powiedzieć, że nie można oczekiwać od naszych bliskich ekscytacji naszymi biegami. To, że poprawiamy się o X sekund i czujemy się jak mistrzowie świata, niestety nimi nie jesteśmy i tak to widzą osoby, które nie są częścią biegowego środowiska. Dla nich będzie to po prostu nasze hobby.

I nie – nie mamy z tym problemu i nie jest to nasz manifest sprzeciwu dla porządku Świata.

Raczej chcemy pomóc części z Was, którzy jeszcze tego nie zrozumieli.

Rozwiązanie jest jedno. Znajdź ludzi, którzy robią to samo co Ty i od nich oczekuj ekscytacji tym co robisz i jakie sukcesy osiągasz. Oni Cię nie zawiodą i będziesz tym Mistrzem Świata. Pozostałych nie męcz tym tematem i wszyscy będą szczęśliwsi!

Łukasz Wilk, RunAddicts


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce