Indywidualna opieka trenerska za grosze? RunGuru - plan treningowy dopasowany do Twojego celu

 

Indywidualna opieka trenerska za grosze? RunGuru - plan treningowy dopasowany do Twojego celu


Opublikowane w wt., 24/06/2014 - 10:40

„Jak trenujesz”– to drugie najpopularniejsze pytanie, które wzajemnie zadają sobie biegacze. Zaraz po „na ile biegniesz?” Oba pytania są ściśle powiązane – to na ile biegniesz zależy od tego, jak dobry masz plan treningowy. 

Tabelki z Internetu bywają nierealistyczne, bywają kontuzjogenne. I co najgorsze – są nieelastyczne. Rozwiązaniem optymalnym jest wynajęcie trenera personalnego. Ale co, jeśli nie stać Cię na usługę kosztującą mniej więcej 150-200 zł miesięcznie? Otóż jest tania alternatywa – RunGuru, aplikacja mobilna oraz wirtualny trener.

RunGuru – jak deklarują twórcy – jest pierwszym prawdziwy trenerem biegowym on-line. Prawdziwym, bo dopasowującym się do biegacza, jego poziomu i celów oraz do tego, jak idzie mu realizacja planu. Zupełnie tak, jak trener personalny.

Po założeniu konta na www.runguru.pl lub w aplikacji RunGuru na iOS wypełnia się ankietę biegową. Odpowiedź na kilka pytań dotyczących kondycji i celów sportowych pozwala trenerowi przygotować indywidualny plan treningowy dla biegacza. A cele mogą być różne – odchudzanie przez bieganie, poprawa formy przez bieganie i w końcu start w konkretnych zawodach. 

RunGuru przygotowuje plan treningowy do maratonu, półmaratonu i zawodów na 5 oraz 10 km. Dla zaawansowanych i zupełnie początkujących, dla biegających 2 i dla biegających 6 dni w tygodniu. Każdy z wykonanych treningów można ocenić – dzięki temu trener wie, czy trening postępuje zgodnie z założeniami. W razie konieczności modyfikuje plan treningowy. Weźmie pod uwagę chwilowe lenistwo, dłuższą i krótszą kontuzję lub chorobę, to że podbiegi są za ciężkie a interwały za lekkie. I nie zbaranieje, jeśli do Twojego maratonu jest 10 a nie 8 tygodni.

        

Pierwszy miesiąc z RunGuru jest bezpłatny. Potem za usługę zapłacimy 14,99 PLN miesięcznie. Wybierając dłuższy abonament plan treningowy można mieć jeszcze taniej. 

RunGuru znajdziesz w AppStore oraz na www.runguru.pl. Wirtualny trener jest sponsorem PZU Festiwalu Biegowego. W Krynicy będzie można wygrać jeden z 50 rocznych abonamentów! Wkrótce szczegóły! 

Za projekt odpowiadają biegowi dziennikarze Marcin Chłopaś oraz Wojtek Staszewski, który jest również licencjonowanym przez PZLA trenerem lekkoatletyki. Pomysł dofinansowano z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Polecamy!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce