Jesienny Test Coopera w 7 miastach. Ruszają zapisy

 

Jesienny Test Coopera w 7 miastach. Ruszają zapisy


Opublikowane w pt., 27/09/2013 - 15:18

W październiku po raz czwarty w Warszawie, a trzeci w innych miastach Polski zorganizowana zostanie jesienna edycja „Testu Coopera dla Wszystkich”. To inicjatywa Akademickiego Związku Sportowego. Ruszyły zapisy internetowe. Ci, którzy się spóźnią, bez przeszkód mogą jednak pojawić się na stadionie i sprawdzić swoją biegową formę.

Zmniejszenie liczby miast uczestniczących w wydarzeniu z 20 w edycji wiosennej do 7 na jesieni nie cieszy organizatorów. Niemniej jeszcze w czerwcu na liście miast-organizatorów widniały tylko Warszawa i Wrocław. Do inicjatywy przyłączyły się jednak wkrótce także Łódź, Toruń, Szczecin, Leszno i Kraków.

- Teraz już boimy się tylko tak naprawdę o pogodę. Ona do tej pory była główną przeszkodą dla dobrej frekwencji. Do rozpoczęcia akcji zostało kilkanaście dni, więc liczymy na tę prawdziwą polską złotą jesień – mówi Rafał Joachimiak, organizator „Testu Coopera dla Wszystkich”.

Test odbędzie się w dwóch terminach - 12 października (Warszawa, Toruń, Szczecin, Łodź i Leszno) oraz 19 października (Wrocław i Kraków).

– Bardzo nam zależało, żeby wszystko zgrać w jednym terminie. Jednak we Wrocławiu mogliśmy zrobić Test tylko 19 października. Wtedy dostępna będzie bieżnia lekkoatletyczna, dzięki czemu po raz pierwszy nasza impreza odbędzie się na normalnej bieżni tartanowej, a nie na bieżni żużlowej – tłumaczy Rafał Joachimiak dodając, że wiosenna edycja przeprowadzona na motocyklowym torze, w trudnych warunkach atmosferycznych, bardziej przypominała biegi przełajowe niż Test Coopera.  

– Z kolej w Krakowie 12 października jest jakiś bieg [Kraków – red.], więc nie chcieliśmy z nim konkurować – mówi organizator „Testu Coopera dla Wszystkich”.

Udział w „Teście Coopera dla Wszystkich” jest bezpłatny. Zapisywać się można na stronie organizatora. – Zapisy internetowe służą temu, żeby dać możliwość tym osobom, które chcą wcześniej zarezerwować sobie miejsce na teście. Natomiast w dniu akcji też można się zapisywać, bo internetowo rezerwujemy około 20 miejsc na bieg, podczas gdy w tym samym czasie może biec nawet 30 i więcej – mówi Rafał Jachimiak.

Jak wyjaśnia organizator, zapisy internetowe zostaną zamknięte na dzień przed Testem Coopera w zależności od miejsca, gdzie chcemy pobiec.

Pierwsi zawodnicy, którzy wezmą udział w teście otrzymają koszulki. Każdy, kto kończy bieg otrzyma też pamiątkowy certyfikat ze swoim wynikiem. W Toruniu odbędzie się także wspólny bieg ojców i matek z dziećmi na dystansie 100 metrów.   

Test Coopera to próba wytrzymałościowa polegająca na 12 minutowym biegu. W tym czasie trzeba pokonać jak najdłuższy dystans. Wynik porównuje się ze specjalną tabelą i na tej podstawie określa się kondycję biegacza. Pomysłodawcą testu jest amerykański lekarz Kenneth H. Cooper, który w 1968 roku opracował jego zasady na potrzeby wojska.

Strona organizatora:

http://testcoopera.pl/

Terminy:

12 października:
Warszawa: Stadion Skry w godz. 10:00-16:00
Toruń: Stadion Miejski w godz. 9:30- 11:30
Szczecin: Stadion LA Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w godz. 10:00-16:00
Łodź: Politechnika Łódzka w godz. 10:00-16:00 
Leszno: Stadion Lekkoatletyczny MOSIR w godz. 9:00-16:00

19 października:
Wrocław: Stadion AWF w godz. 10:00-16:00
Kraków: Stadion AWF Kraków w godz. 10:00-16:00

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce