Królewskie bieganie w Łazienkach. Royal Runners Club od niedzieli w Warszawie

 

Królewskie bieganie w Łazienkach. Royal Runners Club od niedzieli w Warszawie


Opublikowane w czw., 04/04/2019 - 21:30

Od najbliższej niedzieli warszawscy biegacze będą mogli uprawiać swą ulubioną aktywność prawdziwie po królewsku. Rusza Royal Runners Club, którego członkiem może zostać każdy i to zupełnie za darmo. Treningi – najpierw raz, a już niedługo kilka razy w tygodniu – poprowadzą znani warszawscy biegacze zatrudnieni przez opiekuna projektu, firmę New Balance.

– Nazwa naszego przedsięwzięcia nawiązuje bezpośrednio do miejsca, w którym będziemy biegali. Łazienki Królewskie, do których biegacze mają wstęp dopiero od niespełna dekady, jeszcze szerzej otwierają się na ludzi aktywnych – mówi Robert Leszczyński, szef marketingu w New Balance Polska. – Łazienki to miejsce wyjątkowe, jest tam wiele do zobaczenia, chcemy zatem połączyć bieganie ze zwiedzaniem. Treningi tematyczne kierujemy przede wszystkim do osób początkujących, które preferują na razie formę marszobiegów. Truchtanie będzie przeplatane ciekawymi historiami, których nie znajdziemy w przewodnikach, a opowiedzą je pracownicy Łazienek Królewskich, też biegacze, bo jest wśród nich coraz więcej ludzi aktywnych – wyjaśnia Leszczyński.

Do dyspozycji biegaczy jest 5-kilometrowa trasa im. Janusza Kusocińskiego, nad którą patronat objął Polski Komitet Olimpijski. Ponadto można też biegać trasami tematycznymi: Zegary słoneczne i źródełka (4 km) oraz Historyczne wydarzenia i postaci (4 km). Edukacji na treningach w Łazienkach będzie więcej. Można na nie zabierać dzieci, którymi zajmie się grupa biegających lub spacerujących opiekunów-przewodników.

Spotkania biegowe będą się odbywały pod nazwą NB – Niedzielne Bieganie, a poprowadzi je na zmianę sześcioro znanych biegaczy, ambasadorów marki. W Łazienkach będzie można trenować pod okiem Bartosza Olszewskiego, jego brata Pawła, Wojciecha Kopcia, Piotra Cypryańskiego i Łukasza Jóźwiaka oraz Katarzyny Gorlo.

W dalszej kolejności w ramach Royal Runners Club będą się odbywały także treningi specjalistyczne. – W zaangażowaniu w sportowy rozwój biegaczy wzorujemy się na naszych kolegach z Nowego Jorku. Nie chcemy tylko wiązać się z jedną czy dwiema dużymi imprezami na kilka dni w roku – deklaruje Robert Leszczyński. – Nasz biegowy projekt ma być całoroczny, a imprezy partnerskie będą jego wisienką na torcie. Planujemy stopniowo rozszerzać charakter treningów Royal Runners Clubu w Łazienkach, kierować je nie tylko do początkujących, ale także biegaczy bardziej zaawansowanych.

Wszystkie zajęcia biegowe Royal Runners Clubu będą bezpłatne i otwarte, dostępne dla wszystkich chętnych. Jedynie treningi z udziałem biegających przewodników z Łazienek, połączone ze zwiedzaniem parkowych zabytków, będą wymagały rejestracji internetowej.

Pierwsze NB - Niedzielne Bieganie rozpocznie się 7 kwietnia o godzinie 9, zbiórka na tarasie Pałacu na Wyspie. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: biegaczy początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych, którzy poświęcą niedzielne przedpołudnie na tzw. long run, czyli długie, kilkunastokilometrowe wybieganie. Trening poprowadzą Bartosz Olszewski i Katarzyna Gorlo.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce