"Możesz to przebiec!" Ruszają bezpłątne treningi do 29. Biegu Fiata

 

"Możesz to przebiec!" Ruszają bezpłątne treningi do 29. Biegu Fiata


Opublikowane w wt., 05/03/2019 - 11:06

Rusza piąta edycja akcji „Bieg Fiata – możesz to przebiec!". Dedykowana jest ona uczestnikom 27. Biegu Fiata - biegu ulicznego na 10 km, który już 19 maja odbędzie się w Bielsku-Białej, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Akcja jest skierowana do osób, które nie mają motywacji do samodzielnego treningu biegowego oraz osób, które nie wiedzą jak przygotować się do bezpiecznego przebiegnięcia dystansu 10 km. Wspólne treningi przygotowujące do startu w imprezie odbywać się będą co czwartek - wieczorami, tak aby każdy po pracy i innych obowiązkach miał okazję do wspólnego biegania – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Bezpłatne treningi biegowe wystartują już 7 marca. W sumie zaplanowano 11 czwartkowych spotkań. Zajęcia będą się odbywać na Orliku przy Parku Słowackiego, w samym centrum Bielska-Białej (pierwszy trening o godz. 18.30).

Koordynatorem i organizatorem treningów biegowych będą specjaliści ze Sklepu Biegowego, obecnie Sklepu Biegacza przy ul. Warszawskiej. Spotkania będą urozmaicone, ćwiczenia zróżnicowane względem umiejętności i kondycji uczestników – zapowiadają bielscy trenerzy.

– Rozgrzewka, elementy siły biegowej, stretching, przebieżki, bieg ciągły, kontrola tempa biegu, przygotowanie psychiczne zawodnika, to tylko elementy, o których dowiecie się podczas bezpłatnych treningów. Każdy z uczestników może otrzymać prosty plan treningowy zawierający podstawowe elementy treningu. Pokażemy Wam jak powinien wyglądać trening biegowy. Serdecznie zapraszamy! – mówi Michał Łojewski ze Sklepu Biegowego (Biegacza).

Aby przystąpić do akcji nie są wymagane zapisy. Treningi są bezpłatne. – Podobną akcję zorganizowaliśmy w ubiegłych latach i przyciągnęła ona wiele osób, które regularnie trenowały pod okiem specjalistów – przypomina Andrzej Filipiak główny organizator Biegu Fiata. – Zachęcam szczególnie zaczynających przygodę z bieganiem – zaprasza.

Organizatorzy szukają osób, dla których dzisiaj dystans 10 km wydaje się niemożliwy do przebiegnięcia, a także osób, które biegają amatorsko i chcą poprawić swoją kondycję. Trenerzy będą motywować biegaczy do systematyczności. – A to daje efekty – podkreślają.

Organizatorami akcji „Bieg Fiata – możesz to przebiec!" są Sklep Biegowy/Biegacza w Bielsku-Białej działający przy Tesco Ekstra przy ulicy Warszawskiej 180, Agencja Sportu Reklamy Andrzej Filipiak oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

27. Bieg Fiata zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy biegacz 5-10-15". Finałowe biegi cyklu odbędą się we wrześniu w Krynicy-Zdroju podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego. Zapraszamy do Bielska-Białej i do uzdrowiska! 

27. Bieg Fiata w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: Bieg Fiata / opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce