Mroźny trening z Karoliną Jarzyńską [ZDJĘCIA]

 

Mroźny trening z Karoliną Jarzyńską [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 30/11/2014 - 20:52

To była niepowtarzalna okazja dla każdego fana biegania, by poćwiczyć z najszybszą obecnie polska maratonką. W sobotę Karolina Jarzyńska, była gościem otwartego treningu w Warszawie.

Nagły atak mrozu nie odstraszył blisko dwudziestu osób, którzy w sobotę w Warszawie pojawili się na spotkaniu z rekordzistką kraju w półmaratonie. Karolina Jarzyńska opowiadała o treningu, diecie, najbliższych planach startowych, o modzie na bieganie.

Mistrzyni Polski przestrzegała przed zbyt szybkim startem na „królewskim dystansie”. – Nie spieszmy się z tym, naładujmy się treningiem, poznajmy bieganie, a wtedy ukończenie maratonu będzie o wiele przyjemniejsze – radziła Karolina Jarzyńska. – W ten sposób - zdaniem zawodniczki – nasze bieganie nie skończy się na jednym maratonie, a będziemy chcieli kontynuować nasza pasję.

Karolina Jarzyńska marzy, by w Polsce było więcej dobrych biegów na 5 i 10 m. – Teraz każde miasta chce mieć u siebie maraton – zauważa. – Nie rozumiem tego. I tak się wkręca tych amatorów w starty na „królewskim dystansie”, a potem jeden czy drugi biegacz chwali się, że w ciągu miesiąca przebiegł 3 maratony.

Co prawda – jak zauważa Jarzyńska – zaraz taki zawodnik dodaje, że się nie ścigał, że chciał tylko zaliczyć imprezę. – To przecież bez sensu, to niszczy organizm – przestrzegała biegaczka. Czy nie lepiej przebiec dwa maratony w ciągu roku, do których się odpowiednio przygotujemy tak, by móc pobić swój rekord życiowy? – pytała retorycznie.

Po spotkaniu Karolina Jarzyńska zaprosiła wszystkich na krótki trening. Były profesjonalna rozgrzewka, rozciąganie, elementy siłowe. Potem była okazja porozmawiać z zawodniczkom o kończącym się sezonie, o planach startowych, szansach na pobicie rekordu Polski w maratonie, o zbliżającej się wielkimi krokami olimpiadzie, o zmianach o przygotowaniach. – Rozważamy z trenerem rezygnacje w tym roku ze startów na bieżni – mówiła maratonka. Dlaczego? Już niedługo znajdziecie odpowiedź na to pytanie w naszym wywiadzie z p. Karoliną

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce