Najlepsze ćwiczenia siłowe dla maratończyków

 

Najlepsze ćwiczenia siłowe dla maratończyków


Opublikowane w pon., 29/08/2022 - 00:00

Najlepsze ćwiczenia siłowe dla maratończyków

Kolejny odcinek naszego przeglądu prasy dla biegaczy. Tym razem szukamy odpowiedzi na pytanie  - jakie sa najlepsze ćwiczenia siłowe dla maratończyków? Autorzy Sportskeeda wymieniają ich sześć. Czy mają rację? Sprawdźcie:

1. Przysiady z hantlami są jednym z najlepszych ćwiczeń siłowych dla biegaczy, ponieważ działają na nogi i biodra w zakresie ruchu, który bardzo przypomina bieganie. Można je łatwo wykonać w domu, o ile masz trochę miejsca wokół.

2. Wykroki są świetnym ćwiczeniem budującym siłę i elastyczność nóg. Istnieje kilka różnych odmian, które możesz wykonać, w tym wypady z hantlami, wypady ze sztangą. Ważne jest, aby oba kolana były zablokowane, gdy robisz krok do przodu.

3. Uginanie nóg to - według Sportskeeda - świetne ćwiczenie wzmacniające ścięgna podkolanowe. Ta grupa mięśni jest często zaniedbywana w bieganiu, dlatego biegacze powinni poświęcić trochę czasu na skupienie się na niej.

4. Deska to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających rdzeń i poprawiających postawę. To także świetny sposób na budowanie siły i wytrzymałości pleców, ramion i ramion. Możesz robić deski w domu lub na siłowni, z ciężarkami lub bez.

5. Podciąganie to świetne ćwiczenie siłowe, które może pomóc Ci biegać szybciej i dłużej. Pracują również nad przedramionami, rdzeniem, górną częścią pleców i ramionami – z których wszystkie są używane podczas biegania.

6. Pompki. Nie mogło się obyc bez pompek, prawda?  Są świetnym ćwiczeniem dla górnej części ciała, tułowia, dolnej części ciała i górnej części pleców. Są również jednym z najprostszych ćwiczeń i nie trzeba chodzić na siłownię ani kupować żadnego sprzętu, aby je wykonać. (opr. tk) Fot. Pixabay

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce