Nie samym bieganiem żyje człowiek – TrickBoard

 

Nie samym bieganiem żyje człowiek – TrickBoard


Opublikowane w wt., 29/07/2014 - 15:41

Deska i gumowy wałek – tylko tyle, albo aż tyle. Dzięki temu zestawowi możemy wzmocnić swoje ciało, a także świetnie się bawić. TrickBoard stanowi doskonałe uzupełnienie treningu w każdej dyscyplinie sportowej, także w bieganiu.

Przyrząd ten posłużyć może do ćwiczeń i treningu, dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Umożliwia on rozwój zdolności motorycznych oraz podnosi czucie własnego ciała. Został on zaprojektowany przy współpracy z wysokiej klasy sportowcami. Dzięki ich doświadczeniom udało się stworzyć nowatorskie narzędzie, które pozwala rozwijać koordynację nerwowo-mięśniową ćwiczących. TrickBoard składa się z deski-sklejki pokrytej z wierzchu antypoślizgową nawierzchnią oraz z gumowego wałka.

Niezależnie od tego, czy trenujesz wyczynowo, czy też biegasz dla własnej przyjemności TrickBoard zapewni Ci:

- rozwój proprioceptywny (poczucie równowagi)
- kompleksowy trening mięśni całego ciała, także tych które nie są używane np. podczas biegu
- możliwość treningu na małej powierzchni
- świetną zabawę
- wiele urozmaiconych ćwiczeń

Istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonywać na TrickBoardzie. Ja zobrazuję zdjęciami te, które przypadły mi najbardziej do gustu. Dużą zaletą TB jest możliwość wykonywania ćwiczeń w domu np. na dywanie. Tak więc teraz mając przy sobie dechę z wałkiem możemy łączyć trenowanie i np. oglądanie ulubionego serialu w TV.

Oprzyj środek deski o wałek, oprzyj jeden koniec deski o podłoże, stań na desce w szerokim rozstawieniu stóp i ugnij kolana, przenoś ciężar ciała, tak aby środek ciężkości znajdował się nad wałkiem.


Ćwiczenie I

Podstawowe ćwiczenia wykonywane są w ułożeniu deski w poprzek wałka. Sami ustawiamy się również w poprzek tylko, że deski. W pozycji tej należy balansować ciałem, tak by żadna z końcówek deski nie dotknęła podłoża. Ułożenie nóg powinno być szerokie, a kolana ugięte.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce