Niebezpieczeństwo podczas treningu? Zaalarmuj znajomych

 

Niebezpieczeństwo podczas treningu? Zaalarmuj znajomych


Opublikowane w wt., 18/06/2019 - 12:31

W sklepach AppStore i Google Play pojawiła się właśnie aplikacja RunBuddy, z pomocą której zaalarmujecie przyjaciół o niebezpieczeństwie, w którym znaleźliście się podczas treningu czy wieczornego spaceru.

Kontuzja, choroba, osłabienie organizmu uniemożliwiające powrót do domu, uprowadzenie czy atak na wasze zdrowie – to tylko część sytuacji, z których pomoże wam wybrnąć RunBuddy. Naciskając na dedykowany przycisk – tzw. Panic Button - poinformujecie znajomych o niebezpieczeństwie, w jakim się znaleźliście.

Aplikacja podzielona jest na trzy sekcje, a wybór odpowiedniej dyscypliny – marsz/spacer, bieganie lub kolarstwo - determinuje zachowanie aplikacji i wysyłany sygnał. RunBuddy działa bowiem także w trybie automatycznym.

Przykładowo gdy zaznaczyliśmy marsz, a system wykryje nietypową dla tej aktywności prędkość przemieszczania się, zaalarmuje wskazane przez nas osoby. Analogicznie, gdy w przypadku biegania system wykryje zerową prędkość – np. przy ew. upadku – wyśle odpowiedni komunikat.

Jednakowoż aplikacja nie generuje powiadomień do służb – wasze alerty otrzymują wyłącznie osoby przez Was wskazane w narzędziu. Twórcy sugerują, że po każdym alarmie warto wziąć telefon i zadzwonić do biegacza w potrzebie.

Użyteczność RunBuddy podnoszą narzędzia do monitorowania treningu, z trackerem GPS czy pomiarem tempa biegu „na żywo” włącznie.

 

Aplikację wymyślili Amerykanie w odpowiedzi na rosnącą liczbę ataków na biegaczy w tym kraju, ale działa ona na całym świecie. Miesięczna subskrypcja aplikacji to tylko 1 dolar (ok. 3,80 zł), roczna – 9,99 dolarów (ok. 38 zł).

Strona aplikacji / pliki instalacyjne do pobrania: https://getrunbuddy.app

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce